Nowe Eurowings już popularne

archiwum Lufthansy

Trzy miesiące przed rozpoczęciem połączeń międzykontynentalnych linii Nowe Eurowings. – na Wyspy Karaibskie, do Tajlandii i Dubaju – poziom rezerwacji nowej niskokosztowej linii Lufthansy utrzymuje się na obiecującym poziomie.

Karl Ulrich Garnadt, członek zarządu Lufthansa AG i Prezes Zarządu Lufthansa German Airlines, powiedział: „Obserwujemy duże zainteresowanie klientów, które potwierdza, że oferujemy bardzo atrakcyjny produkt międzykontynentalny. Nasza strategia dalszego oferowania produktu pod marką Eurowings, skierowana w szczególności do pasażerów wybierających kierunki turystyczne, odpowiada na zapotrzebowanie rynku. Również nasza decyzja o uruchomieniu tych połączeń z Kolonii i regionu Nadrenii Północnej Westfalii okazała się trafiona.”

Eurowings oferuje specjalne niskie taryfy na początek serwisu, m.in. z Kolonii/Bonn do Dubaju już od 99,99 euro. Kolejne destynacje obejmują Bangkok i Phuket w Tajlandii oraz kilka miast w obrębie Wysp Karaibskich, m.in. kubańskie Varadero i Punta Canę na Dominikanie.

Eurowings otworzy w Austrii swoją pierwszą bazę operacyjną poza Niemcami. We współpracy z partnerskim przewoźnikiem Lufthansa Group, Austrian Airlines, Eurowings zaoferuje rejsy na trasach europejskich z Wiednia obsługiwane przez Airbusy A320 – jedna maszyna zacznie latać wraz z rozpoczęciem zimowego rozkładu 2015/2016, a druga od marca 2016. Obie maszyny będą latać w barwach Austrian Airlines.

Nowe Eurowings Europe GmbH zostały założone w Austrii w poniedziałek 10 sierpnia. Przewidywany jest rozwój kolejnych baz w Europie. Eurowings Europe pracuje obecnie nad swoimi połączeniami, tworząc m.in. własne struktury załóg i personelu pokładowego.