Nowe centrum treningowe dla pilotów WizzAir

WizzAir

Wizz Air, otworzył nowoczesne Centrum Treningowe w Budapeszcie warte ponad 30 mln euro. To miejsce, w którym można przeprowadzić wszechstronne szkolenia pilotów i personelu pokładowego, wyposażone jest w dwa symulatory lotów oraz infrastrukturę do ćwiczeń ewakuacyjnych i przeciwpożarowych.

Nowe centrum szkoleniowe Wizz Air, stworzone przez WING, wiodącą węgierską firmę zajmującą się nieruchomościami, jest wyposażone w symulatory lotów typu Airbus A320 CAE 7000XR Series. W ramach 10-letniej umowy, CAE świadczy również usługi w zakresie obsługi i konserwacji sprzętu w nowym obiekcie Wizz Air. Znajduje się tu także innowacyjny moduł do ćwiczeń ewakuacyjnych TFC oraz przeciwpożarowych V9000 Commander Flame Aviation.

Szkolenia teoretyczne i praktyczne

Mogące obsłużyć do 300 stażystów dziennie z całej siatki Wizz Air, najnowsze centrum szkoleniowe w regionie jest przystosowane do organizacji szkoleń teoretycznych i praktycznych obejmujących symulację lotu i kabiny.

Na terenie nowego centrum treningowego działa Wizz Air Pilot Academy, uruchomiona we wrześniu na Węgrzech, która oferuje młodym i utalentowanym pasjonatom lotnictwa bez doświadczenia w lataniu zdobycie licencji pilota liniowego oraz możliwość pracy w Wizz Air. W ramach programu, WIZZ będzie wspierał wszystkich kadetów uczestniczących w programie spełniających wymagania i warunki poprzez współfinansowanie znacznej części czesnego.

WizzAir gotowy na 300 samolotów

Nowe centrum treningowe to inwestycja warta ponad 30 milionów euro. Miejsce położone w Budapeszcie powstało, aby wspierać najbardziej utalentowane osoby marzące o karierze pilota lub członka personelu pokładowego.

„Wizz Air szczyci się wyjątkową kulturą bezpieczeństwa. Jesteśmy dumni, że możemy otworzyć nowe centrum szkoleniowe w Budapeszcie, które stanowi ważny kamień milowy w historii naszej linii lotniczej. Ten nowy obiekt, w którym znajduje się Wizz Air Pilot Academy, a także centrum cyklicznych treningów naszej obecnej załogi, otwiera nową erę w systemie szkoleń i dowodzi,, że Wizz Air jest gotowy, by stać się linią lotniczą z flotą składającą się z trzystu samolotów i dziesięcioma tysiącami członków załogi, obsługującą sto milionów pasażerowie rocznie” – powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.