Nowa zastawa w Klasie Ekonomicznej Lufthansy

archiwum Lufthansy

Lufthansa serwuje pasażerom Klasy Ekonomicznej dania i napoje w nowej zastawie na wszystkich trasach międzykontynentalnych. Nowa zastawa jest bardziej przyjazna dla środowiska oraz łatwiejsza w użyciu niż poprzednia.

W najbliższych dniach około 900 000 poszczególnych elementów zostanie wprowadzonych do użytku na całym świecie. Dział zarządzania produktem Lufthansy współpracował z projektantami firmy Spiriant, która jest filią LSG, aby zaprojektować nową zastawę od podstaw – od wyboru materiałów i kolorów po kształt oraz poszczególne elementy. Tace, filiżanki do kawy, opakowania oraz inne akcesoria pojawią się w całkowicie nowych odsłonach.

Nowa zastawa dla Klasy Ekonomicznej charakteryzuje się rozmaitymi kształtami. Dynamiczne linie tworzą cienie, które nadają jej rozmaitych odcieni, w zależności od padającego na nią światła. Dwie różne powierzchnie – matowa i gładka – zapewniają przyjemne w dotyku uczucie.

Nowa zastawa jest również bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego. Jednorazowe materiały zostaną w znacznym stopniu zredukowane. Dzięki swojemu designowi, nowe pojemniki umożliwiają bardziej funkcjonalne przechowywanie.To oznacza, że jeden wózek jest w stanie pomieścić więcej dań niż poprzednio. Nowe materiały antypoślizgowe, z których jest wykonana zastawa, ułatwią załodze obsługiwanie pasażerów. Taca utrzymuje posiłek w nieznacznie pochylonej pozycji i ich składanie do wózka staje się znacznie łatwiejsze.