Nowa wiceprezes ds. sprzedaży Lufthansa Group na Europę, Bliski Wschód i Afrykę

archiwum Lufthansy

Heike Birlenbach zajmuje stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży na Europę w Lufthansa Group od 2014 roku. Z początkiem 2017 roku jej obowiązki zostaną rozszerzone na region EMEA – na nowym stanowisku będzie odpowiadać nie tylko za sprzedaż i działania komercyjne w Europie, ale także na Bliskim Wchodzie i w Afryce.

Jens Bischof, członek zarządu Lufthansy, powiedział: “Heike Birlenbach będzie odpowiedzialna bezpośrednio przed Wiceprezesem Wykonawczym ds. Sprzedaży Lufthansa Group. “Heike Birlenbach jest doświadczonym i bardzo zaangażowanym managerem, który z sukcesem zarządzał działaniami sprzedażowymi i marketingowymi w Europie. W nowej roli jej obowiązki wzrosną nie tylko pod względem geograficznym, ale będzie również odpowiedzialna za płynne połączenie dwóch regionów sprzedażowych. Dzięki nowej strukturze stajemy się bardziej zorientowani na poszczególne rynki i jeszcze bardziej efektywni.”

Nowy region sprzedażowy będzie również lepiej dostosowany do klientów korporacyjnych, którzy w większości również wyodrębniają obszar EMEA w swojej działalności. Obszar ten będzie jednym z czterech głównych pod względem sprzedaży globalnej, wyłączając z tego rynki rodzime Lufthansa Group (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Region EMEA obejmie 74 rynki od Norwegii przez Maroko i Kazachstan, aż po RPA – Heike Birlenbach będzie zarządzać nimi z biura we Frankfurcie. Jej obszar sprzedażowy integruje działania przewoźników Lufthansa Group – Austrian, Lufthansa i SWISS, będzie także reprezentować Brussels Airlines i wspierać działania sprzedażowe Eurowings na wybranych rynkach.

Birlenbach dołączyła do Lufthansy w 1990 roku. W bazie we Frankfurcie zbierała doświadczenie na kilku stanowiskach jeszcze podczas studiów z turystyki i ekonomii, w 1994 przeniosła się do działu sprzedaży, a do jej obowiązków należało zarządzanie kluczowymi globalnymi klientami. W 1999 awansowała na stanowisko dyrektora marketingu i wsparcia sprzedaży w Europie, które objęła w Londynie. Następnie, od 2002 roku była odpowiedzialna za organizację linii w krajach Beneluksu z bazą w Amsterdamie. Birlenbach powróciła do siedziby Lufthansy we Frankfurcie w 2006 roku jako Dyrektor Zarządzania Produktem w ruchu krajowym i europejskim. W 2009 została dyrektorem zarządzającym Lufthansy we Włoszech z bazą w Mediolanie, a w 2011 roku przyjęła posadę Dyrektor Personelu Pokładowego w oddziale Lufthansy w Monachium, będąc odpowiedzialną za 4 500 pracowników personelu pokładowego, zarządzanie i utrzymywanie jakości usług i szkoleń. Następnie kierowała sprzedażą w Europie. Birlenbach ukończyła studia magisterskie z zarządzania na Uniwersytecie McGill w Montrealu w Kanadzie.

Tamur Goudarzi-Pour, który od 2014 roku był odpowiedzialny za sprzedaż w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki, od 1 stycznia 2017 obejmie posadę wiceprezesa sprzedaży obszaru obu Ameryk Lufthansa Group Airlines. Goudarzi-Pour na nowym stanowisku zastąpi Jürgena Siebenrocka, który został mianowany wiceprezesem sprzedaży na rynki domowe i kluczowe obszary zarządania Lufthansa Group Airlines – będzie odpowiedzialny za Niemcy, Austrię i Szwajcarię, a także globalnych klientów korporacyjnych i sieciowe biura podróży.