Nowa sieć tanich autobusów w Italii

archiwum megabus.com

Autobusy firmy megabus.com będą od 24 czerwca jeździć na trasach łączących 13 miast włoskich. Miasta we Włoszech, do których będzie można dojechać autobusami megabus.com to: Rzym, Mediolan, Florencja, Wenecja, Neapol, Turyn, Bolonia, Werona, Padwa, Siena, Genua, Sarzana (La Spezia) i Piza.

Wiceminister transportu Nencini powiedział: „megabus.com połączy włoskie miasta, z północy z południowymi. Z niskich cen skorzystają studenci, ale i turyści. Jest to nowy sposób podróżowania po Italii i jestem pewien, że szybko zyska na popularności.”

Bilety będzie można rezerwować od 24 czerwca na stronie przewoźnika: www.megabus.com. W przypadku podróży w ciągu pierwszych pięciu dni (24, 25, 26, 27 i 28 czerwca), wszystkie bilety będą w cenie 1 euro.
Firma ta obecnie obsługuje już 150 miejsc w Europie. Autobusy (23 sztuki kosztujące ponad 11 mln euro), oferują 87 miejsc, dostęp do WiFi, klimatyzację i WC. Baza firmy powstała w okolicach Bergamo, pracę znajdzie tam 45 osób. W drugiej bazie we Florencji pracować będzie 50 osób.
Megabus.com przewozi rocznie ponad 15 mln rocznie, w Europie, Ameryce Północnej. Średnia cena biletu w Europie to 15 euro.