Nowa siatka połączeń Ryanair’a ze Szczecina

archiwum Ryanair'a

Linia lotnicza Ryanair, ogłosiła rozkład lotów ze Szczecina na lato 2015 roku z nowym połączeniem do Oslo (łącznie 4 połączenia).

Ryanair wprowadził także ofertę: Business Plus i łączy Szczecin z najważniejszymi Europejskimi centrami biznesowymi, w tym z Dublinem (2 x w tygodniu) i Londynem (1 x dziennie). Przewoźnik oferuje pasażerom podróżującym w celach biznesowych największy wybór połączeń w najniższych cenach.

Klaudia Kałążna, manager ds. sprzedaży i marketingu na region Europy Środkowej i Wschodniej z Ryanair, powiedziała: „Ryanair z przyjemnością ogłasza rozkład lotów ze Szczecina na sezon letni 2015r. z nowym połączeniem do Oslo Rygge. 4 nasze połączenia w sezonie letnim 2015r. z Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oznaczają aż 145 000 pasażerów rocznie. Z okazji ogłoszenia rozkładu lotów na lato 2015r. ze Szczecina, w tym nowego połączenia do Oslo, Ryanair wyprzedaje 100 000 biletów na swoich trasach w Europie, w cenach rozpoczynających się od 84 zł, na podróż w styczniu, lutym i marcu 2015r. Oferta będzie dostępna do poniedziałku (15 grudnia), do północy.”

Maciej Dziadosz, prezes portu lotniczego Szczecin – Goleniów im. NSZZ Solidarność, powiedział w Szczecinie: „Od dłuższego czasu obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na połączenia lotnicze do Norwegii, w szczególności do aglomeracji wokół stolicy Norwegii – Oslo. Nowe połączenie linii Ryanair doskonale wpisuje się w ten trend. Jesteśmy pewni, że dzięki temu połączeniu, skorzystają nie tylko mieszkańcy naszego regionu, pracujący w Norwegii ale również zachodniopomorska branża turystyczna, goszcząc turystów norweskich dla których nasz region jest jednym z ciekawszych miejsc do krótkich, kilkudniowych wyjazdów. Z obserwacji i analiz jakie wykonuje Port Lotniczy, na połączeniu z Oslo, możemy się spodziewać około 30 % turystów norweskich, którzy średnio, podczas pobytu wydają około 365 USD. Pozwoli to zasilić naszą regionalną gospodarkę kwotą około 2.000.000 USD rocznie.”