Nowa dyrektor generalna w Österreich Werbung

fot. archiwum austria.info

Od 1 czerwca obowiązki dyrektor generalnej narodowej organizacji turystycznej Österreich Werbung po jednogłośnej decyzji komisji rekrutującej przejmie Lisa Weddig. Oficjalnym przedstawicielem Österreich Werbung w Polsce jest Narodowe Biuro Promocji Austrii (austria.info Sp. z o.o.).

Elisabeth Köstinger, minister zrównoważonego rozwoju i turystyki, powiedziała: „Lisa Weddig ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu jako odnosząca sukcesy menadżerka ds. turystyki w trzech krajach. Jako wieloletnia dyrektor generalna dużej firmy turystycznej w Austrii wnosi ogromną wiedzę z zakresu zarządzania operacyjnego, rozwoju strategicznego i tworzenia zrównoważonych struktur. Jestem przekonana, że Lisa Weddig to właściwy wybór nie tylko dla Österreich Werbung, ale także dla całej turystyki krajowej.”

Zgodnie ze statutem dyrektor generalny Österreich Werbung jest wybierany na pięć lat. Po 15 udanych latach obecna dyrektor generalna ÖW Petra Stolba ogłosiła, że nie będzie ubiegać się o przedłużenie kadencji. Chęć objęcia stanowiska zgłosiły 32 osoby.
Lisa Weddig przekonała komisję rekrutacyjną swoim doświadczeniem i umiejętnościami.

Wiceprezydent WKÖ Martha Schultz, podkreśliła: „Wraz z prezydium ÖW jako Austriacka Izba Handlowa nieustannie pracujemy nad dalszym rozwojem Österreich Werbung. […] Cieszę się, że wraz z Lisą Weddig udało nam się pozyskać menadżerkę i ekspertkę z najwyższej półki i jestem zadowolona, że podjęliśmy tę decyzję szybko i jednogłośnie.”

Lisa Weddig urodziła się 21 maja 1983 roku w Getyndze, ukończyła studia na kierunku gospodarki turystycznej z dyplomem „Business Administration”. Łącznie 12 lat spędziła w TUI, w tym jako menadżerka ds. strategii i Revenue Management w TUI Deutschland GmbH, Business Development i Change Management w spółce córce w Australii, Head of Pricing & Revenue Management w Robinson Club GmbH (odpowiedzialna za 11 krajów) oraz od 2015 r. jako dyrektor generalna w TUI Austria, gdzie była odpowiedzialna za rynek austriacki oraz wschodnioeuropejski prowadząc przedsiębiorstwo liczące 650 pracowników i generujące obrót w wysokości 700 mln euro.