Nowa atrakcja turystyczna i festiwale muzyczne w Maroku

Ci, którzy planują wyjazdy do Maroka powinni pamiętać, że w kwietniu 2019 roku udostępniono dla turystów nową atrakcję, ruiny starożytnego miasta Liksus, które znajdują się nieopodal Tangeru. Natomiast w czerwcu w Fezie i Rabacie odbędą się dwa międzynarodowe festiwale muzyczne.

W kwietniu do listy atrakcji turystycznych Maroka, udostępnionych do zwiedzania dołączyło starożytne rzymskie miasto Liksus na wybrzeżu atlantyckim, niedaleko Al-Araisz (Larache), na południe od Tangeru. Założone w XII wieku p.n.e. swój okres świetności przeżywało w I wieku p.n.e. za czasów panowania króla Juby II. Według UNESCO to jedno z miejsc o największym znaczeniu historycznym w Maroku, pomimo tego, iż odkryte jest jedynie ok. 10% ruin dawnej metropolii.

Czerwiec pod znakiem muzyki

W czerwcu będą miały miejsce dwa ważne wydarzenia muzyczne. Od 14 do 22 czerwca w Fezie, duchowej stolicy Maroka, odbędzie się 25. edycja Festiwalu Muzyki Sakralnej Świata. Na kilku scenach poza Marokańczykami wystąpią artyści z Europy, m.in. z Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, ale też i spoza starego kontynentu, jak np. z Azerbejdżanu, Libanu, Omanu, Afganistanu, Kanady, Kuby czy Wenezueli.

Innego rodzaju muzyki będzie można posłuchać w Rabacie podczas festiwalu Mawazine, który odbędzie się już po raz 18. Na kilku scenach od 21 do 29 czerwca będzie rozbrzmiewać marokańska i międzynarodowa muzyka rozrywkowa. Spośród gwiazd światowego formatu wystąpią m.in. zespół Black Eyed Peas, David Guetta czy Maluma.

Cel podróży dla golfistów

Do Maroka jeżdżą też amatorzy i zawodowi gracze w golfa. Powstają nowe ośrodki, a te w okolicach Agadiru, Marrakeszu czy Casablanki cieszą się dobrą opinią wśród golfistów. Poza tym Maroko ma świetne warunki do sportów motorowych – rozgrywane są tam zarówno wyścigi samochodowe, jak i motocyklowe.

Do Maroka są bezpośrednie połączenia z Warszawy do Marrakeszu. Wizz Air lata dwa razy w tygodniu. Więcej informacji o festiwalach znajduje się na stronach: www.fesfestival.com/2019/fr/ i www.mawazine.ma/en/accueil/.