Novotel Poznań Centrum – nowa odsłona

archiwum Novotel Poznań Centrum

Efektem rewitalizacji hotelu Novotel Poznań Centrum są stylowe wnętrza o naturalnym charakterze.

Rozbudowane zaplecze konferencyjne hotelu Novotel Poznań Centrum daje niemal nieograniczone możliwości w zakresie organizacji wszelkiego rodzaju spotkań, bankietów i innych wydarzeń specjalnych. Na 1 200 metrach kwadratowych powierzchni znajduje się siedem sal, mogących pomieścić nawet 1 100 osób. Wysokie sufity i przestronne powierzchnie wypełnione światłem dziennym tworzą spektakularną przestrzeń, odpowiednią do wszelkiego typu eventów.

Ważną część oferty hotelu Novotel Poznań Centrum stanowią również pobyty rodzinne. W ramach stale rozwijanego programu Family&Novotel, na dwoje dzieci do 16 roku życia, które dzielą pokój z rodzicami czeka bezpłatny nocleg i śniadanie. Jeżeli wolą one mieszkać oddzielnie – rodzice dostaną na drugi pokój 50 proc. zniżki.
Nowoczesne i komfortowe pokoje zaprojektowano tak, aby sprzyjały wygodnemu, rodzinnemu wypoczynkowi. Rodzice mniejszych dzieci mogą skorzystać z bezpłatnego wyposażenia, takiego jak podgrzewacze do butelek, łóżeczka, krzesełka czy stoliki do przewijania, ich pociechy zaś spędzać czas na zabawie w specjalnym kąciku dziecięcym, a posiłki wybierać z dedykowanego menu dla najmłodszych.

Nowe wnętrza
Efektem rewitalizacji hotelu Novotel Poznań Centrum są stylowe wnętrza o naturalnym charakterze. Proste formy, jasne barwy, przełamane nieoczywistą kolorystyką, drewniane elementy, ciepłe światło i dużo zieleni tworzą przestrzeń sprzyjającą wyciszeniu, odpoczynkowi i pracy. Całość oddaje ducha współczesnej elegancji. Centralnym punktem obiektu jest recepcja, którą zdobi barwny mural Tytusa Brzozowskiego, przedstawiający tętniące życiem poznańskie ulice. W hotelu Novotel Poznań Centrum znajduje się również wyjątkowe miejsce spotkań – Wise Cafe.

Co je wyróżnia? To unikalny koncept klimatycznej kawiarni, zaprojektowanej zgodnie z założeniami programu zrównoważonego rozwoju Grupy AccorHotels i Grupy Orbis – Planet 21. Niskoemisyjność i podejście „Zero Waste” to jedne z jego głównych filarów.
Od wczesnych godzin porannych Wise Cafe wypełnia aromat wypalanej na miejscu kawy, w menu zaś znaleźć można starannie wyselekcjonowane produkty od lokalnych dostawców. To przestrzeń, w której spokojną przystań znajdą zarówno hotelowi goście, jak i mieszkańcy Poznania. Panująca tu nieformalna atmosfera, a także naturalna otwartość i serdeczność pracowników, sprzyjają zarówno pracy, jak i relaksowi.

W obiekcie mieści się również restauracja Winestone – kulinarna rewelacja z lekką i zdrową kuchnią, uwzględniającą potrawy ekologiczne, bezglutenowe oraz wegetariańskie, której smaki uzupełnia bogaty wybór win z całego świata.