Novotel Airport Warszawa przystąpił do aplikacji Too Good To Go

Warszawski hotel Novotel Airport, jako pierwszy z sieci w Polsce, przystąpił do aplikacji TooGoodToGo, która walczy z marnotrawieniem żywności. Wkrótce dołączą do niego inne hotele sieci Accor w Polsce.

Aplikacja wystartowała właśnie w Polsce (czytaj TUTAJ) i wśród 50 obiektów (sklepów, restauracji) w Warszawie, które do nie juz przystąpiły, znalazł się Novotel Airport Warszawa.

Jego udział będzie polegał na tym, że będzie udostępniał na stronie aplikacji „paczki niespodzianki” z niewykorzystanych dań restauracyjnych, zestawów kanapkowych.

Hotel znajduje się w okolicy obfitej w biurowce a ubogiej w restauracje, więc kierownictwo liczy, że żywność, która być wyrzucona do kosza znajdzie nabywców. Przy okazji, kupujący odwiedzą też hotel.

Katarzyna Nowak, Corporate PR & CSR Senior Manager dla grupy Accor i Orbis w Europie Środkowo-Wschodniej, powiedziała: „Temat zapobiegania marnotrawstwu żywności jest naszej sieci bliski. Od trzech lat hotel Novotel Centrum Warszawa prowadzi swój program, dzięki któremu oszczędziliśmy 26 ton żywności. Nie wyprodukowaliśmy 111 ton CO2. Oszczędzamy na tym ok.30 tys. euro rocznie. Realizujemy kilka prostych punktów: podajemy w zestawach śniadaniowych więcej warzyw, indywidualizowane porcje, posiłki przygotowujemy w trybie”just in time.

Dla hotelarzy walka z marnotrawieniem żywności, to nie tylko działania proekologiczne, wizerunkowe, to także biznes.
W hotelach Accor w Europie z aplikacji Too Good To Go skorzystało ponad 95 tysięcy osób, co przyniosło zysk 260 tys euro. Grupa Accor – i hotele pod jej markami takimi jak np. Sofitel, Mercure, ibis czy Novotel, współpracuje z Too Good To Go od połowy 2016 roku, w 8 krajach europejskich takich jak Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria czy Hiszpania. Dzięki tej aplikacji, Accor uratował 160 000 posiłków przed wyrzuceniem do kosza a to oznacza ograniczenie emisji CO2 do atmosfery o 370 ton.”

W Polsce, jako pierwszy z naszej sieci, przystąpił hotel Novotel Airport Warszawa, ale jestem przekonana, że do połowy 2020 roku w aplikacji dostępnych będzie 50 proc. hoteli naszej sieci w Polsce.”