Norwegian Cruise Line odebrały najnowszy wycieczkowiec

archiwum Norwegian Cruise Line

Wycieczkowiec o wyporności 15 146.600 ton brutto jest drugim z serii i wszedł w skład floty norweskiego przewoźnika zaledwie dziewięć miesięcy po siostrzanej jednostce „Norwegian Breakway”.

Podczas ceremonii w Bremerhaven, linie Norwegian Cruise Line odebrały uroczyście swój najnowszy statek wycieczkowy „Norwegian Gateway”, zbudowany w stoczni Meyer Werft w rekordowym czasie 15 miesięcy. Norwegian Gateway popłynął do Rotterdamu a stamtąd do Southampton, które jest punktem startowym przed rejsem atlantyckim. 7 lutego w porcie Miami, wycieczkowiec zostanie oficjalnie ochrzczony.

Dyrektor generalny Norwegian Cruise Line powiedział: „Zespół stoczni Meyer Werft oraz nasze zespoły konstrukcyjne, oficerowie i załoga wykonali przy budowie i wykończeniu statku niesamowita pracę. Wszyscy jesteśmy zachwyceni jego ostatecznym wyglądem.”

Norwegian Gateway będzie miał swoją w Miami, skąd będzie kursował na Karaiby.

Bernard Meyer z zarządu stoczni Meyer Werft dodał: „Jesteśmy dumni z wybudowania drugiego statku z tej serii. Norwegian Gateway jest naszym najnowszym i najbardziej zaawansowanym statkiem, jaki wypuściliśmy na morze. Zastosowana na nim najnowsza technologia, energooszczędne urządzenia, m.in. do odzyskiwania ciepła, wody balastowej, gwarantują, że rejsy będą ekologiczne i tańsze niż do tej pory.”

,