Norwegian Cruise do końca roku wyeliminuje plastikowe butelki

archiwum Norwegian Cruise

Norwegian Cruise Line, armator z 52-letnią tradycją kolejny wspólnie z firmą JUST® Goods, planuje całkowicie wyeliminować plastikowe butelki jednorazowego użytku w całej flocie Norwegian Cruise Line do 1 stycznia 2020 roku.

Ta decyzja jest kolejnym krokiem w stronę zrównoważonego rozwoju Norwegian Cruise Line.

W 2018 roku firma zrezygnowała z plastikowych słomek jednorazowego użytku na pokładzie wszystkich 16 statków swojej floty.

W wyniku najnowszej inicjatywy do końca 2019 roku firma planuje wyeliminować prawie sześć milionów plastikowych butelek jednorazowego użytku rocznie. Takie działania są ujęte w Programie Środowiskowym firmy, zatytułowanym Sail & Sustain, który ma na celu ograniczenie odpadów składowanych na wysypiskach, zredukować emisję CO2, zwiększyć zrównoważone pozyskiwanie surowców oraz inwestycje w nowe technologie.

Andy Stuart, prezes i dyrektor wykonawczy Norwegian Cruise Line, powiedział: „Jesteśmy jedną z czołowych firm – naszym zadaniem jest tworzenie niezapomnianych przeżyć dla naszych gości. Musimy podejmować znaczące kroki w celu ochrony oceanów i miejsc, które odwiedzamy. Nawiązanie współpracy z firmą JUST Goods to jeden z tych momentów. Nasza najnowsza inicjatywa – mająca na celu eliminację plastikowych butelek jednorazowego użytku w całej flocie – to tylko jeden krok w ramach szerzej zakrojonych działań w obszarze ochrony środowiska, jakie podejmujemy, by ograniczyć nasz wpływ na środowisko.”

Firma Just GOODS, wyróżnia się innowacyjnym podejściem do pozyskiwania najcenniejszego zasobu na świecie, jakim jest woda. Podejście tej firmy uwzględnia miejsce pozyskiwania wody, metody butelkowania oraz proces pakowania. Opakowania z kartonu i materiałów roślinnych są w 100 proc. zdatne do recyklingu. Są w 82 proc. wykonane z odnawialnych, odpowiedzialnie pozyskanych materiałów. JUST Goods współpracuje z zakładami butelkującymi w Glenn Falls, w stanie Nowy Jork; w Ballymena w Irlandii Północnej oraz w Ballarat w Australii. Dzięki temu firma może odpowiedzieć na zapotrzebowanie na całym świecie.

Ira Laufer, dyrektor generalny JUST Goods, Inc, dodała: „Bardzo ważne jest, aby firmy odgrywały wiodącą rolę w działaniach mających na celu zmniejszenie wpływu, jaki wywieramy na naszą planetę. Ochrona środowiska jest podstawą współpracy Just Goods, Inc. i Norwegian Cruise Line. Dlatego cieszymy się, że razem z NCL podejmujemy kroki we właściwym kierunku.”