Nocowanie.pl: w majówkę więcej krótszych rezerwacji niż rok temu

Karpacz /fot. archiwum Nocowanie.pl

Polacy chętnie spędzą długi majowy weekend poza domem, a liczba rezerwacji w serwisach Noclegi.pl i Nocowanie.pl przekracza już o ponad 200 proc. wynik z zeszłego roku. Pomimo wyższych cen niż rok temu, turystyczna branża w kraju może liczyć na duże zainteresowanie w trakcie majowego wypoczynku. Głównymi atrakcjami pozostają popularne miejscowości, takie jak Karpacz, Zakopane czy Szklarska Poręba.

W porównaniu do zeszłego roku, rezerwacji na majówkę jest ponad dwa razy więcej, co wskazuje na duże zainteresowanie Polaków wyjazdem poza dom w tym czasie. Niemniej, większość z nich nie planuje długiego wyjazdu, ograniczając go do kilku dni. Mimo zwiększonej liczby rezerwacji w ostatnim czasie, nadal dostępnych jest wiele ofert noclegowych, w tym także te w przystępnych cenach.

„W tej chwili odnotowujemy ponad dwa razy więcej rezerwacji na majowy weekend niż w zeszłym roku o tej samej porze. Magnesem dla turystów była najwyraźniej możliwość wykorzystania bonu turystycznego i korzystnie układający się kalendarz świąt, bo aż 77 proc. rezerwacji w serwisie zostało dokonanych w ciągu ostatniego miesiąca” – wyjaśnia Tomasz Zaniewski, wiceprezes spółek Nocowanie.pl i Noclegi.pl.

W majówkę można wydłużyć sobie urlop biorąc jeden dzień wolnego, ale mało wykorzysta ten czas w pełni. Przede wszystkim ze względu na ceny. Jest zdecydowanie drożej niż w zeszłym roku, a średnia cena za osobę za noc dla obiektów w całym kraju wzrosła rok do roku o 33 proc. z 92,91 zł do 123,58 zł. Skrócenie rezerwacji to sposób, żeby wyjechać bez obciążania domowego budżetu. Średni czas wypoczynku skrócił się z 2,93 do 2,61 doby. Stąd pomimo wzrostu cen średnia wartość dokonanych rezerwacji jest wyższa od zeszłorocznych jedynie o 4,7 proc.

Wysokie ceny w Karpaczu i Szklarskiej Porębie

Osoby, które nie zdecydowały się jeszcze na wyjazd, nadal mają wiele opcji do wyboru, w tym w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych. Najczęściej wyszukiwanymi miejscami na wakacje w maju są Karpacz, Zakopane i Szklarska Poręba. Jednakże, trzeba pamiętać, że wyjazd do tych miejsc może być kosztowny. W Karpaczu za jedną osobę za noc zapłacić trzeba średnio 138 zł, minimalnie taniej jest w Szklarskiej Porębie – średnio 130 zł. W Zakopanem nocleg dla jednej osoby kosztuje średnio 110 zł.

Z wysokimi kosztami trzeba liczyć się również w Trójmieście, również często wybieranym na majówkę. Za noc w Gdyni i Sopocie zapłacić trzeba średnio powyżej 140 zł. Jeszcze drożej jest w Gdańsku – średnio 163 zł.

„Oczywiście da się wypocząć znacznie taniej, nawet o połowę. Wszystko zależy od typu wybranego obiektu. Hotele czy apartamenty będą droższe niż kwatery prywatne i ośrodki wypoczynkowe. Warto też szukać w mniej obleganych miejscowościach. Na przykład w Darłówku za nocleg dla jednej osoby zapłacimy 72 zł, a w Rowach, Bukowinie Tatrzańskiej czy Białym Dunajcu – średnio 77 zł” – podpowiada Zaniewski.


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center