Nocowanie.pl: przybywa rezerwacji na majówkę. Jest ich o 61 proc. więcej niż w 2022

fot. materiały prasowe Nocowanie.pl

Biorąc w maju trzy dni wolnego, można w 2023 roku przedłużyć majówkę do dziewięciu dni. Polacy chętnie korzystają z tej opcji, co widać po rezerwacjach na weekend majowy, których jest o 61 proc. więcej niż w zeszłym roku. Z analizy przeprowadzonej przez platformy Noclegi.pl i Nocowanie.pl wynika również, że często do opłacenia wyjazdu wykorzystywany jest bon turystyczny.

Polacy rozpoczęli rezerwowanie miejsc noclegowych na koniec kwietnia i pierwsze dni maja. W serwisach Noclegi.pl i Nocowanie.pl rezerwacje z ostatnich dwóch tygodni to ponad 1/3 wszystkich dokonanych na długi weekend majowy. Ogólna liczba rezerwacji noclegów w Polsce wynosi w tej chwili 61 proc. więcej niż w ubiegłym roku o tej samej porze.

Najchętniej wyszukiwanymi kierunkami są: Karpacz, Zakopane, Szklarska Poręba, Kudowa-Zdrój i Szczawnica. W analizie Noclegi.pl i Nocowanie.pl wysoko uplasowały się też nadmorskie destynacje: Gdańsk, Sopot i Kołobrzeg. Polacy na majówkę chętnie wybierają również city breaks m.in. do Warszawy i Krakowa.

Jest drożej, ale nadal działa bon turystyczny

Wyjazdy będą nieco droższe niż w zeszłym roku. Średnia cena za osobę za noc wynosi 98 zł, a więc o 15,5 proc. więcej niż w 2022. Za nocleg dla jednej osoby w Karpaczu zapłacić trzeba średnio 111 zł, a Warszawie 118 zł. Nieco drożej jest w Gdańsku – średnio 123 zł – i w Sopocie 125 zł. Połowę tego, co w Trójmieście zapłacimy w Łebie czy Ustroniu – średnio 61 zł za osobę za noc. Do pokrycia kosztów wyjazdu jeszcze przez kilka dni można wykorzystać bon turystyczny. Rezerwujący wciąż chętnie korzystają z bonu – transakcje z jego wykorzystaniem stanowią 36 proc. wszystkich rezerwacji na majowy weekend.

„Warto pamiętać, że chociaż termin pobrania bonu upływa 31 marca, to wyjazd z jego wykorzystaniem nie musi się odbyć już teraz. Bonem można opłacić zaliczkę na zaplanowany późniejszy wypoczynek, na majówkę czy na wakacje. Możliwości wyboru dogodnego miejsca nie brakuje, bo wciąż wiele obiektów umożliwia dokonanie rezerwacji z wykorzystaniem bonu” – przypomina Tomasz Zaniewski, wiceprezes spółek Nocowanie.pl i Noclegi.pl

Nocowanie.pl: sylwestrowe noclegi rezerwowane na ostatnią chwilę