Nocowanie.pl – Bałtyk najbardziej popularny na majówkę

Według danych portalu Nocowanie.pl, podczas tegorocznej majówki 26 proc. klientów wybierało województwo pomorskie a 21 proc. –zachodniopomorskie. Na trzecim miejscu znalazła się Małopolska – 15 proc.
W pierwszej piątce znalazły się również województwo dolnośląskie – 15 proc. oraz podkarpackie – 6 proc.
Największy wzrost zainteresowania rok do roku odnotowało województwo podlaskie (aż 68 proc.) więcej zapytań o nocleg niż w majówkę 2018), a także dolnośląskie (26 proc. więcej), kujawsko-pomorskie (21 proc.), świętokrzyskie (17proc.) i śląskie (11 proc.).
Kamila Miciuła, specjalista ds. marketingu i PR Nocowanie.pl, powiedziała: „Z tych danych można wnioskować, że turyści na urlop wybierają coraz częściej te mniej oblegane miejsca, unikając tłumów i odkrywając nieznane atrakcje.”
Ze statystyk portalu wynika, że największą popularnością w tym roku cieszyło się Zakopane (5,16 proc. wszystkich zapytań o nocleg w tym okresie), a także Karpacz – 3,86 proc.. Na kolejnych miejscach znalazły się Władysławowo (3,56 proc.), Łeba (3,53 proc.), Kołobrzeg (2,88 proc.), Wrocław (2,84 proc.), Kraków (2,36 proc.), Kudowa-Zdrój (2,31 proc.), Sopot (2,16 proc.) i Gdańsk (2,12 proc.).
Najpopularniejsze były wyjazdy w parach, na drugim miejscu znalazły się rodziny z dziećmi, dopiero później grupy znajomych. Ciekawe jest, że coraz więcej osób podróżuje i spędza wakacje w pojedynkę. Oferty dla singli również cieszyły się zainteresowaniem.
Średnia cena noclegu dla jednej osoby to ok. 50 zł, jednak zależnie od lokalizacji, kategorii i standardu obiektu ceny znacznie się różnią.
Dane pochodzą z portalu Nocowanie.pl z okresu 27 kwietnia – 6 maja 2019. W tym terminie portal odnotował 1,55 proc. więcej zapytań o nocleg niż w ubiegłym roku.
POWIĄZANE WPISY
3 sierpnia 2026
Wakacje.pl: Polacy nadal wybierają wakacyjne klasyki, ale rośnie zainteresowanie innymi kierunkami
Polacy nie zmieniają wakacyjnych przyzwyczajeń – Turcja, Grecja i Egipt nadal odpowiadają…
0 Komentarzy8 Minuty
3 sierpnia 2026
Elektroniczne umowy we wszystkich salonach Rainbow
We wszystkich salonach własnych Rainbow klienci mogą już podpisywać umowy elektronicznie.…
0 Komentarzy2 Minuty
31 lipca 2026
Travelist porównał ceny wakacji za granicą. Sewilla najtańszym kierunkiem
Mimo szczytu sezonu wakacyjnego osoby planujące zagraniczny wyjazd w sierpniu nadal mogą…
0 Komentarzy8 Minuty
31 lipca 2026
Travelplanet: Polacy na sierpniówkę najczęściej wybierają Turcję i Egipt
Długi sierpniowy weekend pozostaje jednym z najmocniejszych okresów sprzedaży wakacyjnych…
0 Komentarzy5 Minuty
31 lipca 2026
Rainbow zaczyna sprzedaż oferty na lato 2027. W programie cztery nowe kierunki
Biuro Rainbow rozpoczęło sprzedaż wakacji na sezon letni 2027. Wśród nowości znalazły się…
0 Komentarzy5 Minuty
30 lipca 2026
Itaka rozpoczęła sprzedaż oferty na lato 2027. W programie znalazło się 111 kierunków
111 kierunków, ponad 2,2 tys. ofert i jedyne na polskim rynku czartery na portugalską…
0 Komentarzy7 Minuty
30 lipca 2026
Sierpień z tanimi lotami. Kiwi.com poleca cztery kierunki na wakacyjny wyjazd
Sierpień należy do najdroższych miesięcy na podróżowanie, jednak z analizy Kiwi.com…
0 Komentarzy4 Minuty
28 lipca 2026
eSky: rezerwacje na długi sierpniowy weekend wzrosły o blisko 60 proc.
Długi sierpniowy weekend pozostaje jednym z najważniejszych terminów podróżniczych w…
0 Komentarzy3 Minuty
24 lipca 2026
Mundial 2026 zwiększył zainteresowanie podróżami do Hiszpanii i Argentyny
Po zakończeniu piłkarskich emocji wielu podróżnych zamiast wracać do codzienności planuje…
0 Komentarzy3 Minuty










