Nocowanie.pl – Bałtyk najbardziej popularny na majówkę

AG

Według danych portalu Nocowanie.pl, podczas tegorocznej majówki 26 proc. klientów wybierało województwo pomorskie a 21 proc. –zachodniopomorskie. Na trzecim miejscu znalazła się Małopolska – 15 proc.

W pierwszej piątce znalazły się również województwo dolnośląskie – 15 proc. oraz podkarpackie – 6 proc.

Największy wzrost zainteresowania rok do roku odnotowało województwo podlaskie (aż 68 proc.) więcej zapytań o nocleg niż w majówkę 2018), a także dolnośląskie (26 proc. więcej), kujawsko-pomorskie (21 proc.), świętokrzyskie (17proc.) i śląskie (11 proc.).

Kamila Miciuła, specjalista ds. marketingu i PR Nocowanie.pl, powiedziała: „Z tych danych można wnioskować, że turyści na urlop wybierają coraz częściej te mniej oblegane miejsca, unikając tłumów i odkrywając nieznane atrakcje.”

Ze statystyk portalu wynika, że największą popularnością w tym roku cieszyło się Zakopane (5,16 proc. wszystkich zapytań o nocleg w tym okresie), a także Karpacz – 3,86 proc.. Na kolejnych miejscach znalazły się Władysławowo (3,56 proc.), Łeba (3,53 proc.), Kołobrzeg (2,88 proc.), Wrocław (2,84 proc.), Kraków (2,36 proc.), Kudowa-Zdrój (2,31 proc.), Sopot (2,16 proc.) i Gdańsk (2,12 proc.).
Najpopularniejsze były wyjazdy w parach, na drugim miejscu znalazły się rodziny z dziećmi, dopiero później grupy znajomych. Ciekawe jest, że coraz więcej osób podróżuje i spędza wakacje w pojedynkę. Oferty dla singli również cieszyły się zainteresowaniem.

Średnia cena noclegu dla jednej osoby to ok. 50 zł, jednak zależnie od lokalizacji, kategorii i standardu obiektu ceny znacznie się różnią.

Dane pochodzą z portalu Nocowanie.pl z okresu 27 kwietnia – 6 maja 2019. W tym terminie portal odnotował 1,55 proc. więcej zapytań o nocleg niż w ubiegłym roku.