Noclegowo.pl: Polacy najchętniej wyjadą do domków letniskowych

Polacy chcą wypoczywać w domkach letniskowych
Domek na Bałtykiem/fot.archiwum NadMorze.pl

Zdecydowana większość klientów portalu noclegowo.pl szuka w tym roku oferty wyjazdowej w domkach letniskowych.

O 90 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosło zainteresowanie wakacjami w obiekcie noclegowym, w którym styczność z innymi ludźmi jest ograniczona do minimum. W zeszłym roku Polacy najczęściej poszukiwali noclegu w kwaterach prywatnych bądź apartamentach.

Koronawirus spowodował, że trend wybieranych kierunków na wakacje znacznie się zmienia. Miejsca, które w zeszłym roku nie cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród turystów na okres letni – dziś stoją na ich podium. Zazwyczaj były to popularne kurorty, w których nie brakuje lokalnej rozrywki, dziś są to małe miejscowości, w których panuje cisza i spokój.

Mateusz Goliat, ekspert Noclegowo.pl, powiedział: Największy wzrost odwiedzin odnotowaliśmy na stronach z konkretnymi kategoriami noclegów jak np. domki na uboczu czy z dala od tłumów. Wynosi on nawet 480 proc! Takie dane jasno pokazują, jak bardzo wzrosło zainteresowanie noclegami w zacisznych miejscowościach.”

Głusza kusi

Największy spadek zainteresowania w stosunku do zeszłego roku wystąpił w przypadku Gdańska – 86 proc., oraz Zakopanego – 77 proc.. Obecnie znacznie większym powodzeniem cieszą się Kaszuby – wzrost zainteresowania noclegami w tym regionie to 130 proc.. Równie wysokim wzrostem mogą pochwalić się Bory Tucholskie, Mazury czy Bieszczady.

Co najmniej na tydzień i we dwoje

Portal Noclegowo.pl sprawdził również, na jak długo planują wyjechać w tym roku Polacy oraz w ile osób. Okazuje się, że najczęściej poszukiwany jest nocleg na okres siedmiu dni – 25,7 proc., natomiast 10 proc. turystów wyszukuje go nawet na 10 dni. Co ciekawe, najchętniej te wakacje Polacy spędzą we dwoje – 67,4 proc.. Dużo mniej zainteresowanych noclegami wyszukuje pobyt dla 4 osób – zaledwie 11,5 proc..

Mateusz Goliat dodał: “Przez dwa pierwsze tygodnie kwietnia panował kompletny zastój, ale od połowy miesiąca widzimy wyraźny wzrost zainteresowania rezerwacjami na lato. Stanowi to dobry prognostyk, zwłaszcza w połączeniu z informacją o zniesieniu zakazu prowadzenia działalności przez obiekty noclegowe.”