Noclegowa brama do Słowackiego Raju

AG

Biura organizujące wycieczki do Słowackiego Raju, powinny w adresach obowiązkowych zapisać sobie Autocamping Podlesok w Hrabušicach. Nie ma lepszej bazy wypadowej do dwóch najpopularniejszych wąwozów – Suchej Białej i przełomu Hronadu.

Camping znajduje się 2 kilometry do wsi Hrabušice, tylko 20 kilometrów do Spiskiej Nowej wsi i 16 kilometrów do Popradu.

Do dyspozycji gości są drewniane chatki (150 miejsc) oraz pole namiotowe z 600 miejscami. W chatkach znajduje się duży pokój z kątem kuchennym i łazienka – na parterze oraz dwie sypialnie – na piętrze.

Pole namiotowe to stanowiska dla samochodów, prysznice, pralka, toalety i kuchnia z pitna wodą. Na terenie są miejsca na ogniska, grillowanie, boisko do siatkówki. Mocnym punktem jest restauracja, w której można smacznie i tanio zjeść. Darmowe WiFi funkcjonuje tylko w recepcji lub w jej najbliższej okolicy, na przykład w restauracji.

Wypożyczalnia dysponuje 300 rowerami.

Na rowerach warto zrobić wycieczkę do pobliskiego Klasztoriska, do romańskiego kościoła w Hrabušicach, do Spiskeij Noqwej Wsi, do Popradu, do zamku w Betlanovcach.
Najważniejsze jest jednak położenie. Dzięki niemu możemy na szlaki wyjść wczesnym rankiem, co ważne jest szczególnie sezonie, kiedy przy drabinkach w Suchej Białej czeka się na kolejkę ponad godzinę. Z Podlesoka można wyjść na szlak także późnym popołudniem i wrócić jeszcze przed kolacją, w ten sposób również unikając tłumów.

Cennik:

Camping
4,5 euro/osoba dorosła, 3 euro/dziecko w wieku 3-10 lat
Namiot – 3,5 euro
Kamper – 4 euro
Podłączenie do prądu – 3,5 euro

Chaty:
Chata typu Javorina (5 łóżek, prysznic, toaleta) – 50 euro
Chata typy Javorina Komfort (6-8 osób, prysznic, kuchnia, lodówka, toaleta) – 120 euro

www.podlesok.sk
tel: +421 (53) 4299165

e-mail: [email protected]