Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Koniec dublowania składki na TFG
 • LOT nie chce być PUN PUT-em
 • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
 • Smaki Europy we Wrocławiu
 • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

środa, 11 styczeń 2017 19:37

Polski mobilny klucz hitem w hotelarstwie

Napisane przez MG
Polski mobilny klucz hitem w hotelarstwie materiały prasowe

Polska firma Ailleron będzie oferować aplikację mobilną, która pozwoli na otwieranie większości hotelowych drzwi na świecie za pomocą telefonu komórkowego.

Stało się to dzięki temu, że Ailleron podpisał umowy z Assa Abloy i SALTO, największymi dostawcami zamków do drzwi hotelowych, kontrolującymi większość światowego rynku.
Dzięki przemyślanemu rozwojowi, pozyskiwanym partnerstwom oraz szerokim możliwościom integracji, iLumio staje się jednym z najbardziej zaawansowanych systemów hotelowych.
Assa Abloy to międzynarodowa grupa z rocznym obrotem na poziomie 6 miliardów EUR, która obecnie zatrudnia ponad 46 000 pracowników. Firma działa w ponad 70 krajach i posiada wiodącą pozycję na rynku w segmencie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak kontrola dostępu, technologie identyfikacji, automatyka drzwiowa oraz zabezpieczenia hotelowe. Rozmowy Ailleron SA z Assa Abloy były prowadzone w II połowie 2016 r. i zakończyły się podpisaniem umowy dotyczącej współpracy obu firm. Na mocy porozumienia Ailleron jako jedyna polska firma posiada obecnie certyfikat „Assa Abloy Certified Partner”.

Justyna Michalczyk, General Manager iLumio w Ailleron SA., powiedziała: “Jesteśmy dumni z tego, że pozytywnie przeszliśmy proces weryfikacji i jako pierwszej firmie w Polsce udało nam się zostać certyfikowanym partnerem Assa Abloy Hospitality w zakresie kluczy mobilnych. Od teraz możemy oficjalnie posługiwać się logiem „Assa Abloy Certified Partner”. Dzięki certyfikacji możemy oferować aplikację mobilną, która pozwoli na otwieranie drzwi w hotelach, które korzystają z technologii Assa Abloy. Ponadto możemy obecnie zapewnić hotelom pełen zakres usług - obejmujący zarówno zakup zamków, jak ich instalację oraz mobilne otwieranie.”

Ailleron podjął również analogiczną współpracę z hiszpańską firmą SALTO, której rozwiązania są obecnie stosowane w ponad 2 milionach drzwi na całym świecie. Firma specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych, bezprzewodowych systemów dostępu, dających możliwość kontrolowania wszelkich zabezpieczeń drzwi bez komplikacji i ponoszenia dużych kosztów związanych np. z okablowaniem.

Justyna Michalczyk dodała: “Dla optymalnych możliwości rozwoju systemu iLumio i dotarcia do największej rzeszy klientów postanowiliśmy nawiązać współpracę z dwoma największymi firmami w branży – SALTO i Assa Abloy, które stanowią około 80 proc. dostawców „klamek” do hoteli. Z naszych danych wynika, że hotele naprzemiennie wybierają w większości pomiędzy tymi producentami, stąd decyzja o integracji z obiema czołowymi firmami. Nieustanie rozwijamy się i rozbudowujemy iLumio, aby spełnić oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów, ale również pokazując kierunki, w jakich branża hotelarska będzie się rozwijać w aspekcie technologicznym. Z wykorzystaniem cyfrowego klucza omijamy uciążliwy proces rejestracji w tradycyjnej recepcji hotelowej – wystarczy zalogować się i odebrać swój wirtualny klucz przez telefon."

Funkcja mobilnego klucza w telefonie jest ciekawą i bardzo innowacyjną alternatywą dla tradycyjnych kart hotelowych czy kluczy. Przede wszystkim mobilny klucz jest dużo wygodniejszy w zastosowaniu i co ważne bezpieczny. System generuje zaszyfrowany klucz cyfrowy, który dostarczany jest gościom w postaci aplikacji do smartphone’a. Aplikacja jest odpowiednio zabezpieczona i wysyła klucz za pomocą bezpiecznego kanału komunikacji, dzięki czemu tylko autoryzowani użytkownicy otrzymują do niego dostęp.