Niemcy zapraszają młodzież do miast

archiwum DZT

Niemiecka Centrala Turystyki rozpoczęła z początkiem kwietnia kampanię reklamową skierowaną do młodych Polaków, promującą wyjazdy do niemieckich miast.

Kampania obejmuje działania w różnych mediach. Spoty reklamowe wyświetlane będą w tramwajach i autobusach w Warszawie, Szczecinie i Wrocławiu.
Miesięczna kampania outdoorowa trwa równocześnie w tych trzech miastach (nośniki typu city light, wagony warszawskiego metra, przejście podziemne Warszawa Centrum).
Dodatkowo spoty video, reklamy banerowe i artykuły sponsorowane pojawią się na kilkunastu stronach internetowych (ponad 13 mln odsłon). Dedykowane audycje radiowe zagoszczą na antenie radia Zet Chilli. Ponad 300 000 widzów obejrzy także spot reklamujący stolicę Niemiec w kinach(partnerem tej akcji jest Visit Berlin).

Tomasz Pędzik, dyrektor Biura Marketingu i Sprzedaży Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce, powidział: „Tętniące życiem, nowoczesne i radosne miasta, w których jest bez liku koncertów, wydarzeń kulturalnych czy tradycyjnych festynów to główne przesłanie naszej kampanii. Niemcy są blisko, dojazd własnym samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem nie sprawia najmniejszego problemu.
Dodatkowo wtym roku świętujemy 25. rocznicę podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, to kolejny powód by zachęcić Polaków do bliższego poznania swojego sąsiada.”

Polacy wykupili w ubiegłym roku w Niemczech, według danych Federalnego Urzędu Statystycznego, łącznie ponad 2,5 mln noclegów w hotelach i pensjonatach pow. 10 łóżek