Niemcy – w I półroczu ponad milion noclegów więcej

AG

Ze wstępnych szacunków Federalnego Urzędu Statystycznego wynika, że do końca czerwca zarejestrowano 36,7 miliona międzynarodowych noclegów w kwaterach z przynajmniej 10 łóżkami,o 1,2 mln więcej niż w porównywalnym okresie zeszłego roku – co daje wzrost o 3 proc.

 

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), powiedziała: „Niemcy jako cel podróży mogą się pochwalić na tle międzynarodowej konkurencji bardzo dobrym wynikiem pierwszego półrocza – na poziomie 3% wzrostu i ponad miliona dodatkowych noclegów w porównaniu do poprzedniego roku. To dowodzi, że Niemcy jako kierunek turystycznysą popularne za granicą jak nigdy.”

Ostatnie prognozy Forward Keys pokazują, że do początku sierpnia dokonano o 5,6 proc.  więcej międzynarodowych rezerwacji lotów do Niemiec na trzeci kwartał 2017 roku w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Szczegółowe statystyki dostępne za okres styczeń –maj 2017 r. wskazują także dynamiczny wzrost noclegów z Polski.

Polacy wykupili w pierwszych pięciu miesiącach tego roku 1 153 965 noclegów w rejestrowanych kwaterach pow. 10 łóżek, co daje wzrost o 11% w stosunku do roku ubiegłego (dodatkowe 114 357 noclegów). W samym maju 2017 zanotowano 267 277 noclegów gości z Polski w Niemczech (+13,3 proc.).