Niemcy – do końca sierpnia prawie 60 mln noclegów wykupionych przez gości zagranicznych

AG

W sierpniu liczba noclegów wykupionych przez gości z zagranicy w Niemczech wzrosła o 5 proc. w porównaniu z sierpniem 2017 roku. Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego odnotowano 10,6 mln noclegów gości z zagranicy w miejscach zakwaterowania z co najmniej dziesięcioma łóżkami, to o 500 000 więcej niż w sierpniu poprzedniego roku.

Liczba noclegów turystów zagranicznych wzrosła od stycznia do sierpnia łącznie do 59,9 mln noclegów, to jest o 4 proc.

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), powiedziała: „Słoneczna pogoda w okresie letnim w Niemczech wzmocniła turystykę przyjazdową. Mając za sobą najważniejsze miesiące wakacyjne możemy spodziewać się, że w 2018 osiągniemy kolejny rekordowy wynik” 

Od dwóch lat nie zwalnia tempa wzrost ruchu turystycznego z rynku polskiego. Od stycznia do sierpnia 2018 r. Polacy wykupili w Niemczech, według cytowanych danych Federalnego Urzędu Statystycznego, 2,19 miliona noclegów, co oznacza wzrost o 13,2 proc.

Tomasz Pędzik, dyrektor Biura Marketingu i Sprzedaży Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce, dodał: „Dodatkowe 255 000 tysięcy noclegów z Polski w pierwszych ośmiu miesiącach roku to imponujący wynik, zapowiadający kolejny rekord. Świetna infrastruktura, bogactwo atrakcji turystycznych i bardzo dobry stosunek cen do jakości usług to silne punkty naszej oferty.”