Niemcy coraz chętniej odwiedzane

AG

67,1 mln noclegów spędzonych przez zagranicznych turystów w obiektach zakwaterowania zbiorowego liczących dziesięć i więcej łóżek oraz 4,5-procentowy wzrost liczby turystów od stycznia do listopada w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzedzającym to wynik niemieckiej turystyki przyjazdowej w roku 2013 według danych Federalnego Urzędu Statystycznego.

Petra Hedorfer, przewodnicząca Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), powiedziała: „Niemcy jako kraj turystyczny zdobywają punkty za swój doskonały wizerunek i w obliczu trudnej sytuacji ekonomicznej i finansowej panującej w wielu europejskich krajach i na świecie bardzo dobrze przedstawiają się jako cel podróży”.

Prawie 50,4 mln noclegów (3,8-procentowy plus w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzedzającym) to turyści z Europy.
Z samej Szwajcarii od stycznia do listopada 2013 roku przyjechało do Niemiec 5,1 mln noclegów, co stanowi 5,1-procentowy plus w porównaniu z rokiem poprzedzającym. Z kolei Wielka Brytania zanotowała jeszcze większy wzrost – 8,4 procent – bilans brytyjskich gości wynosi 4,5 mln noclegów spędzonych w Niemczech w ciągu pierwszych jedenastu miesięcy. Polska ze wzrostem 9,2 procent nadal bardzo pozytywnie rozwija się jako rynek źródłowy dla turystyki przyjazdowej do Niemiec (2,05 mln noclegów).

Z rynków zamorskich przyjechało o 6 proc. więcej turystów niż rok wcześniej.
Powyżej przeciętnego poziomu kształtuje się liczba noclegów spędzonych przez gości z krajów Zatoki Arabskiej, które odnotowały 19,5-procentowy plus w ciągu pierwszych jedenastu miesięcy 2013 (około 1,5 mln noclegów). Także będące najważniejszym azjatyckim rynkiem źródłowym Chiny wniosły swoim 11-procentowym plusem (około 1,6 mln noclegów) istotny wkład w dodatni bilans niemieckiej turystyki przyjazdowej.