Nekera zaprasza od przyszłego tygodnia na narty do Włoch

Nekera zaprasza na narty do Trentino
Szkółka narciarska w Trentino/fot. AG

Biuro Nekera ma w swojej ofercie ok. 100 hoteli w dwóch regionach narciarskich najchętniej wybieranych przez polskich turystów zimą – Lombardii i Trentino. Od przyszłego tygodnia można będzie pojechać do Lombardii (np.Livigno).

Od 15 lutego w Lombardii a od 28 lutego w regionie Trentino Polacy przybywający do Włoch muszą przedstawić negatywny wynik testu Covid, wykonanego w ciągu 48h przed przekroczeniem granicy Włoch, wypełnić deklarację własną – autodichiarazione (online) i zgłosić pobyt w lokalnej przychodni/sanepidzie. Wszystkie stoki narciarskie w obu otwartych regionach są czynne i działają w reżimie sanitarnym, obowiązują maseczki i zachowanie dystansu. Restauracje, bary na mieście i stokach w strefie żółtej są otwarte w reżimie sanitarnym w godz. 5-18. W strefach pomarańczowej i czerwonej tylko na wynos lub dowóz. Hotele, restauracje i baseny pracują również w reżimie sanitarnym.

Artur Rezner, dyrektor ds. handlowych w Nekerze, powiedział: „Dzisiaj praktycznie otworzył się rynek narciarski. Ludzie ruszyli na stoki w Polsce, zaraz zatęsknią za zagranicznymi. Na razie odnotowujemy wiele pytań, liczę że lada moment zaczną się rezerwacje. Polacy na ogół są zainteresowani pobytami tygodniowymi (sobota – sobota), ale oczywiście możemy sprzedawać pobyty o dowolnej długości. Jeszcze do wieczora byliśmy pewnie, że ruszą ośrodki w obu regionach, niestety okazało się, że Trentino będzie aktualne dopiero w marcu. Do Włoch prawie wszyscy wybierają się swoimi samochodami. W tym roku, oprócz niepewności rozkładu lotów do Bergamo, o wyborze transportu decyduje groźba kwarantanny przy powrocie samolotem.”

Nekera zaprasza do polskich szkół narciarskich w Szwajcarii