Nekera zamknęła sezon narciarski na stokach Chopoka (cz. II)

Fot. JB

Ski Closing, impreza zorganizowana przez biuro Nekera dla 150 osób w ośrodku Tatry Mountain Resorts, Jasna na Liptowie, była okazją nie tylko do szusowania na nartach.

Oczywiście narty były najważniejsze. Trzy dni niewyobrażalnie pięknej pogody – słońce, ciepło, dwumetrowej grubości pokrywa śnieżna, codziennie świetnie przygotowane trasy zjazdowe – wszystko to sprawiło, że narciarsko był niezwykle udany. Najbardziej ambitni byli na stoku każdego dnia o 8:30, wtedy ruszały wyciągi i kolejki gondolowe, wtedy też można było poszaleć na przygotowanym przez ratraki „sztruksie”.

Najlepsze kobiety w slalomie/fot. AG

Sprawdzianem umiejętności narciarskich, ale przede wszystkim okazja do dobrej zabawy w przyjaznym gronie, były zawody slalomowe, przygotowane na stoku na trasie nr 10. Na odcinku 150 metrów rozstawiono bramki, a zawody rozegrano w dwóch kategoriach – damskiej i męskiej. W pierwszej najszybsza okazała się Emilia Kubik (na co dzień reprezentująca w Polsce… Dubai Toursim), w drugiej – Piotr Musiał (nie związany z branża turystyczną. Ceremonia wręczenia nagród ufundowanych przez biuro Nekera oraz TMR nastąpiła w trakcie ostatniego apres ski na wyjeździe, tuż przy barze Cristal na Bielej Puti. Nagrodzona została także (za bezbłędny przejazd) najmłodsza uczestniczka zawodów – 5,5 roczna Zosia Markowska.

Najmłodsza uczestniczka zawodów/fot. AG

Wspomniane apres ski odbywały się każdego dnia po zejściu z nart. Zawsze w tym samym miejscu, zawsze z napojowym poczęstunkiem (herbatka z prądem) serwowanym przez Artura i Karolinę z Nekery, zawsze przy muzyce granej przez didżeja Petera (na co dzień w Nekerze). Pomagał mu gość specjalny SkiClosingu – Krzysztof Skiba. Dzięki tym dwóm prowadzącym zabawa była przednia. Były śpiewy, tańce – jak to na apres ski.

fot. AG

Czas to nartach, to przede wszystkim wizyta w strefie wellness i spa w Hotelu Grand Jasna. Goście korzystali z zespołu saun, basenu wewnętrznego i jaccuzzi na zewnątrz. Dopiero w dzień wyjazdu część uczestników imprezy miała czas, by odwiedzić odległy o dwadzieścia minut jazdy samochodem aquapark Tatralandia.

Wspomniany Krzysztof Skiba był gwiazdą wyjazdu. Nie tylko pomagał rozkręcić codzienne apres ski. Jego były wieczory w klubie w Hotelu Grand Jasna.

W pierwszy wieczór odbył się bal przebierańców a w zasadzie „bal wampirów”. W brawurowo poprowadzonym przez Skibę konkursie na najwspanialszy strój konkurentów było wieli, stroje wymyślne, ale wygrać mogła jedna osoba. Zwyciężczynią została przebrana za Złą Królową (lub jak ocenił Skiba – „wampirza burdelmamę”) Kasia Suder.

Drugi wieczór ze Skibą miał poważniejszy charakter. Poprzedziła go prelekcja o regionie Liptów poprowadzona przez Katarínę Šarafínovą , menadżera ds. komunikacji i marketingu Klasteru Liptów oraz i Jana Bošnoviča sales menadżera na rynek polski w spółce w tatry Mountain Resorts. Przedstawili oni nie tylko atrakcje zimowe Liptova, ale i zalety regionu o każdej porze roku.

Potem Krzysztof Skiba opowiadał o swoim życiu estradowym, o przeżyciach z czasów komuny. Była to dobra okazja do porozmawiania z nim mniej żartobliwie, miejscami nawet poważnie. Chętni mogli kupić dwie książki jego autorstwa i zdobyć unikalne autografy.

Wreszcie trzeci wieczór. Dwie godziny stand upu, żywiołowego, pełnego dowcipów, przeplatanych z anegdotami. „To program zdecydowanie dla dorosłych, „ostra jazda bez trzymanki”, mocne słowa, cała masa aluzji do aktualnej sytuacji politycznej, do życia artystów wielkich i tych malutkich.

fot. AG

Jeśli SkiClosing miał pokazać Jasną i Chopok nie tylko agentom turystycznym (przyjechało ich 45), ale i potencjalnym klientom Nekery, udało się w to w pełni. Doskonała atmosfera, wymarzona pogoda, świetna atmosfera i wysoki poziom usług ze strony Słowaków, sprawiły, że wielu z uczestników na pewno tutaj wróci a część z nich przyśle tutaj klientów. Na pewno będą wiedzieli gdzie i dlaczego ich wysyłają.

fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG

Nekera zamknęła sezon narciarski na stokach Chopoka (cz. I)