Nekera sponsorem tytularnym mistrza Polski w piłce wodnej

Biuro podróży Nekera zainicjowało pierwszy program mecenatu sportu, zostając sponsorem tytularnym mistrza Polski w piłce wodnej – drużyny Nekera AZS UW. Wszyscy agenci touroperatora zostali zaproszeni do obejrzenia meczu otwarcia ekstraklasy.

Biuro Nekera, działając zgodnie z jednym z głównych założeń swoich zasad korporacyjnych, jakim jest odpowiedzialność społeczna, postanowiło wesprzeć drużynę akademicką piłki wodnej, która może poszczycić się ponad stuletnią historią.

„Niezwykle udany sezon 2023, a także świetne perspektywy na kolejny rok skłoniły nas do jeszcze większego zaangażowania się w obszar odpowiedzialności społecznej i rozpoczęcia wspomagania kolejnych ważnych polskich inicjatyw lokalnych, takich jak sport. Zdecydowaliśmy się pomóc akademickiej, uniwersyteckiej drużynie waterpolo, która może pochwalić się ponad stuletnią historią i wielokrotnymi tytułami mistrza Polski. W bieżącym sezonie zagra ona pod nazwą Nekera AZS UW. Jest to kolejna inicjatywa naszej firmy, wychodząca naprzeciw jednej z naszych najważniejszych zasad korporacyjnych: odpowiedzialności za ludzi i środowisko naturalne. Dodatkowo trzeba pamiętać, że piłka wodna w amatorskim wydaniu jest (obok siatkówki plażowej) najchętniej uprawianym sportem podczas zagranicznych wakacyjnych wyjazdów Polaków” – powiedział Maciej Nykiel, prezes zarządu Nekera.

Pierwsze Mistrzostwa Polski odbyły się w 1925 roku, a polska liga gra nieprzerwanie od 1932 roku. Drużyna AZS Uniwersytetu Warszawskiego kontynuuje ponad stuletnie tradycje stołecznej piłki wodnej i jest obecnie jedynym klubem warszawskim reprezentowanym w polskiej ekstraklasie. W ubiegłych trzech sezonach zdobyła dwa tytuły mistrza i jeden wicemistrza Polski. 2 października 2023 Nekera AZS UW triumfowała w pierwszych tegorocznych zawodach pokonując w Łodzi ŁSTW i wygrywając Superpuchar Polski. W wyjazdowym meczu ekstraklasy 7 października zmierzyła się w Szczecinie z Arkonią, pokonując przeciwnika 12:8.

Zaproszenie na pierwszy ligowy mecz

Nekera zaprasza wszystkich swoich agentów do obejrzenia pierwszego ligowego meczu piłki wodnej w tym sezonie. W ramach dwudniowego wydarzenia „Wielka Gala Nekera”, które odbędzie się w Hotelu Intercontinental w Warszawie, w dniach 2-4 listopada 2023, drużyna Nekera AZS UW podejmie na własnym obiekcie rywali z Alfa Gorzów Wielkopolski. Mecz zostanie rozegrany 4 listopada 2023, o godz. 20:00, na Uniwersyteckim Basenie Olimpijskim, przy ul. Trojdena 2C w Warszawie. Na hasło „Nekera” dla agentów touroperatora wstęp wolny.