Nekera otwierała sezon narciarski w Folgaridzie. Nowości narciarskie i Adam Małysz jako gwiazda wyjazdu

Adam Małysz i zwycięzcy zawodów narciarskich ski openingu Nekery
Adam Małysz i zwycięzcy zawodów narciarskich ski openingu Nekery / fot. MM

Ośrodek narciarski Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta gościł 240 klientów i agentów Nekery podczas otwarcia sezonu narciarskiego. Na gości czekały atrakcje, takie jak bal przebierańców pod hasłem „Barbie i Ken”, spotkania z gwiazdą wyjazdu – Adamem Małyszem, zawody narciarskie i codzienne apres ski – a to wszystko w otoczeniu 156 km tras narciarskich, idealnie naśnieżonych dzięki obfitym grudniowym opadom.

Pięć dni wypełnionych jazdą w największym ośrodku narciarskim w Trydencie oraz dobrą zabawą podczas wydarzeń towarzyszących – tak 240 klientów i agentów biura podróży Nekera zainaugurowało sezon zimowy we włoskich Dolomitach. Miejscowość, w której odbyła się impreza, zapewniła uczestnikom dostęp do 156 km tras narciarskich w połączonych ośrodkach Madonna di Campiglio Pinzolo oraz Folgarida-Marilleva. Na uczestników codziennie czekały atrakcje, po nartach zabawa podczas apres ski. Wyjazd uświetniła obecność Adama Małysza, mistrza świata w skokach narciarskich i czterokrotnego zdobywcy pucharu świata w tej dyscyplinie.

Ekipa Nekery z Adamem Małyszem na nartach w Folgaridzie
Ekipa Nekery z Adamem Małyszem na nartach w Folgaridzie / fot. MM

Narty w Trydencie dla najbardziej wymagających

Zakwaterowanie w położonym na stoku narciarskim, wyposażonym w narciarnię obiekcie Park Hotel Folgarida zapewniło bezpośredni dostęp do 53 km tras położonych w obszarze Folgarida-Marilleva, skąd można było przemieścić się dalej – do Madonny di Campiglio oraz Pinzolo. Region narciarski Campiglio Dolomiti di Brenta to największy, połączony teren narciarski w Trentino obejmujący trasy o zróżnicowanym stopniu trudności obsługiwane przez system nowoczesnych wyciągów.

Stoki ośrodka narciarskiego Madonna di Campiglio
Stoki ośrodka narciarskiego Madonna di Campiglio / fot. MM

Wyjazd odbywał się w pierwszym tygodniu grudnia, który przyniósł obfite opady śniegu, dzięki czemu warunki do szusowania nie mogły być lepsze. Okres pomiędzy otwarciem stoków, które nastąpiło pierwszego dnia ski openingu a włoskim zimowym długim weekendem, który rozpoczął się 8 grudnia, na stokach w Dolomitach Brenty nie był jeszcze aż tak popularny wśród narciarzy – wyciągi nie były obłożone, a niektóre stoki uczestnicy wyjazdu mogli mieć praktycznie „dla siebie”. Nierzadka we Włoszech zimą słoneczna pogoda pozwoliła podziwiać roztaczające się ze stoków widoki na Dolomity i masyw Adamello Presanella.

Widok ze szczytu Doss del Sabion
Widok ze szczytu Doss del Sabion / fot. MM

Znane i mniej znane historie Adama Małysza

Jednak ski opening to nie tylko intensywna jazda na nartach, ale też wspólna zabawa. W sezonie 2023/24 Nekera zaprosiła do udziału w swoich narciarskich imprezach Adama Małysza, niekwestionowanego mistrza wszechczasów w skokach narciarskich, zdobywcę medali olimpijskich, tytułów mistrza świata, posiadacza czterech „kryształowych kul” zdobytych za wygrane zawody pucharu świata i zwycięzcę turnieju czterech skoczni. Adam Małysz z rodziną uczestniczył aktywnie w całym wyjeździe, były okazje do rozmów, wspólnych zdjęć, zdobycia autografu i wspólnej zabawy. Miłym akcentem były obchody urodzin Adama Małysza, które przypadają na 3 grudnia, a także jego żony Izabeli, urodzonej 4 grudnia. Podczas wspólnego świętowania nie zabrakło tortu, tradycyjnego „100 lat” odśpiewanego przez uczestników wyjazdu, a także życzeń dla Państwa Małyszów.

Urodziny Adama Małysza i Izabeli Małysz na ski openingu z Nekerą
Urodziny Adama Małysza i Izabeli Małysz na ski openingu z Nekerą / fot. MM

Uczestnicy wyjazdu mieli też okazję dowiedzieć się więcej o karierze tego wielkiego sportowca podczas wywiadu, który odbył się w sali konferencyjnej Park Hotelu Folgarida. Można było posłuchać o tym, do jakiej dyscypliny sportu według naukowców nie nadaje się nasz mistrz, o wcześniejszych i późniejszych przygodach z motoryzacją, o złotych nartach z Salt Lake City, o przygodzie ze złamanym szlabanem, o początkach i rozkwicie kariery – Adam Małysz to mówca otwarty, interesujący i niestroniący od opowiadania barwnych anegdot.

Wywiad z Adamem Małyszem podczas ski openingu Nekery
Wywiad z Adamem Małyszem podczas ski openingu Nekery / fot. MM

Na różowo w Folgaridzie, czyli bal Barbie i Kena

Podczas wyjazdu uczestnicy mieli okazję bawić się wspólnie również podczas tradycyjnego już punktu programu ski openingów i ski closingów z Nekerą, czyli na balu przebierańców, który za każdym razem odbywa się z innym motywem przewodnim. Tym razem przed uczestnikami postawiono wyzwanie przebrania się za Barbie lub Kena, co sprawiło, że sala eventowa hotelu Park zaroiła się od rozmaitych odcieni różu. Motyw wyjątkowo przypadł uczestnikom do gustu, a liczba osób, które wzięły udział w zabawie przerosła oczekiwania organizatorów. Podczas konkursu na najlepsze przebranie zdecydowanie było z czego wybierać, a nie był to wybór łatwy.

Bal przebierańców z motywem Barbie i Ken
Bal przebierańców z motywem Barbie i Ken / fot. IN

Rywalizacja na stoku i zabawa po nartach

Po kilkudniowym treningu na stokach uczestnicy stanęli do zawodów narciarskich, podczas których konkurencja była wyjątkowo zacięta.  Szczególnie, że wzięła w nich udział córka Adama Małysza, a także jego zięć – oboje zajęli miejsca na podium. Adam Małysz nie tylko wręczył medale zwycięzcom, ale też, podczas odbywającego się później spotkania wieczornego, z własnej inicjatywy obdarował zwycięzców – z wyłączeniem członków swojej rodziny – sympatycznymi, związanymi ze sobą upominkami.

Zwycięzcy zawodów w kategorii męskiej w towarzystwie Adama Małysza
Zwycięzcy zawodów w kategorii męskiej w towarzystwie Adama Małysza / fot. MM

Codziennie po nartach w schronisku Chalet degli Angeli uczestnicy wyjazdu mieli okazję bawić się z Nekerą na apres ski. Była muzyka, taniec w butach narciarskich, poczęstunek ciepłymi napojami wzbogaconymi firmowym napitkiem touroperatora – Nekerówką. Wieczory mijały w równie miłej atmosferze, m.in. podczas imprez karaoke. Podczas pięciu dni wyjazdu można było nacieszyć się zarówno towarzystwem grupy, jak i nartami – a ośrodek Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta to jedno z tych miejsc, które zadowolą nawet najbardziej wymagających.

Apres ski z Adamem Małyszem
Apres ski z Adamem Małyszem / fot. MM

Folgaridę, Marillevę, Madonnę di Campiglio i Pinzolo łączą nowoczesne i szybkie urządzenia, zaś prawie cały teren narciarski (95 proc.) jest pokryty sztucznym śniegiem. Tutejsze stoki są znane na całym świecie. Słynny Canalone Miramonti jest miejscem zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim 3Tre; Tulot Audi Slope to jedna z najbardziej technicznych tras w Dolomitach. W Marilleva dostępny jest Little Grizzly, nowy czarny szlak dla tych, którzy potrzebują większej dawki adrenaliny, jednak niebędący poza zasięgiem również średnio zaawansowanych narciarzy.

Nowoczesna kolejka z Pinzolo i bar Rifugio w nowej odsłonie

Od tego sezonu w Pinzolo, w rejonie Prà Rodont, zaczęła działać nowa 10-osobowa kolejka linowa. Można się nią dostać z Pinzolo na szczyt Doss del Sabion. Kolejka wyposażona jest w 53 nowe kabiny, z których jedna posiada przezroczystą podłogę, co daje wrażenie “zawieszenia w przestrzeni”. Podczas projektowania systemu szczególną uwagę zwrócono na jak najlepszą integrację z otoczeniem (mniejsza liczba podpór i kabin). Następnie całkowicie przerobiono dwie stacje początkowe i końcowe, które miały wtapiać się w środowisko naturalne.

Nowa koleja gondolowa z Pinzolo
Nowa koleja gondolowa z Pinzolo / fot. MM

Po opuszczeniu wyciągu można bezpośrednio dotrzeć do stoków lub wjechać ruchomymi schodami lub windą do odnowionego baru Rifugio Doss del Sabion. Obiekt ten, będący od otwarcia w 1969 roku punktem odniesienia dla narciarzy, został obecnie rozbudowany. Rifugio otrzymało nowy bar z widokiem na Dolomity Brenta, oraz nowe bistro znajdujące się na drugim piętrze. Na nowym tarasie można zjeść lunch podziwiając wyjątkową panoramę 360 stopni, która rozciąga się od Dolomitów Brenta po masywy Adamello i Presanella. Uczestnicy ski openingu mieli okazję odwiedzić ją jako jedni z pierwszych – otwarcie zarówno Rifugio, jak i nowej kolejki, nastąpiło w trakcie wyjazdu.

Taras widokowy 360 stopni przy odnowionej restauracji Rifugio na Doss del Sabion
Taras widokowy 360 stopni przy odnowionej restauracji Rifugio / fot. MM

Plastron startowy Adama Małysza do wylicytowania podczas Gali Waszej Turystyki