Nekera – lawina rezerwacji w polskich hotelach

Nekera zadowolona ze startu zimy
Nekera w Szczyrku/fot. archiwum Nekery

Ponowne otwarcie polskich hoteli od 12 lutego spowodowało istną lawinę nowych rezerwacji. Przez tydzień: od czwartku 4 lutego, kiedy to zostały potwierdzone pogłoski o planowanym otwarciu, do 11 lutego, kiedy nowe Rozporządzenie zostało opublikowane sprzedały się wszystkie wolne pokoje w ośrodkach Nekery w takich miejscowościach jak Zakopane, Białka Tatrzańska, Szklarska Poręba, Karpacz, Świeradów Zdrój, Szczyrk, Wisła czy Ustroń.

Maciej Nykiel, prezes biura podróży Nekera, powiedział: „Przez ostatni tydzień dzienna liczba rezerwacji w Nekera sięgnęła najlepszych wyników z sezonu letniego ubiegłego roku. Do końca lutego w Tatrach, Sudetach i Beskidach pozostały w sprzedaży ostatnie pokoje hotelowe, jest też jeszcze trochę wolnych miejsc w obiektach nieskategoryzowanych, dla których ustawodawca przewidział możliwość sprzedaży 100 proc. wolnych miejsc.

Pistolety w hotelach

Nową odpowiedzią na walkę z Covid w obiektach hotelowych staje się technologia – elektrostatyka. Amerykańska firma Victory Innovations wprowadziła urządzenia elektrostatyczne, które stosowane jest do dezynfekcji hoteli, pensjonatów, sal konferencyjnych, biur, ośrodków narciarskich, siłowni. Charakteryzują się szerokim spektrum działania przeciwko bakteriom, drożdżom, grzybom, wirusom i nie zostawiają przykrego zapachu co jest kluczowe w branży hotelarskiej.

fot. archiwum Victory Innovation

Nykiel podkreślił: „Z tej technologii korzystają już najwięksi gracze na rynku m.in. Mariott Hotel Group w EMEA. My również zamierzamy wykorzystać zjawisko elektrostatyki i patenty firmy Victory Innovations w procesie certyfikacji polskich hoteli, które oferujemy do sprzedaży na naszym rynku. Proponowane przez Victory rozwiązanie jest nie tylko łatwe, szybkie i relatywnie tanie w obsłudze przez hotelarzy, ale przede wszystkim spełnia najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa, które stanowią podstawę strategii „Odpowiedzialnej Sprzedaży NEKERA” w roku 2021. Bezpieczeństwo Klientów w hotelach i na stokach narciarskich będzie w dalszym ciągu naszym priorytetem, a także podstawą do podejmowania kolejnych decyzji po 28 lutego.”

Nekera zaprasza do polskich szkół narciarskich w Szwajcarii