Nekera: klienci nie boją się kupować lata 2023. Warto wcześniej, bo ceny będą rosły

Brunch z Nekerą w Warszawie
Brunch z Nekerą w Warszawie / fot. MM

„Wbrew złym prognostykom, że nastąpi koniec turystyki lotniczej, ta rozwija się dobrze i dogania wyniki z 2019 roku. Mimo problemów z kontrolerami ruchu, wojny na Ukrainie i przejściową, trudną sytuacją z siatką połączeń, branża się odbudowuje. Przyszłe wakacje dobrze się sprzedają” – mówił prezes Nekery Maciej Nykiel podczas spotkania z agentami w Warszawie.

Nekera 17 sierpnia wystartowała ze sprzedażą oferty na lato 2023 i z tej okazji zaprasza agentów na spotkania w różnych miastach Polski. 12 sierpnia prezentacje oferty odbyły się w Warszawie i w Katowicach.

„Dobra wiadomość jest taka, że przyszłe lato sprzedaje się dobrze. A skoro klienci nie boją się alokować swoich środków w biurach podróży, oznacza to, że rynek turystyczny jest zdrowy i mamy zapewnione miejsca pracy” – mówił prezes touroperatora Maciej Nykiel. Przytoczył też dane IATA o ruchu lotniczym, który odradza się po pandemii. 3 mld pasażerów cywilnych lotów to 75 proc. ruchu z roku 2019.

Radom to szansa na zwiększenie sprzedaży

„Ruch się odradza, mimo że niektórzy wieszczyli koniec turystyki lotniczej. Branża lotniskowa w Polsce dynamicznie się rozwija – mamy przed sobą dwa otwarcia lotnisk. Odkładając na bok obiegowe opinie i politykę – Radom to piękne, nowoczesne lotnisko czarterowe w środku Polski, dające szansę na obsłużenie większej liczby klientów. Będzie tam bezpłatny parking, z centrum Warszawy czas dojazdu wkrótce będzie podobny, jak do Modlina. Pasażerów czeka zupełnie inna jakoś odprawy i dobra cena. Nie obrażajmy się na Radom, jest ładną alternatywą dla mieszkańców Warszawy i okolic. Powinien dobrze się sprzedać” – dodał.

Jak podał Artur Rezner z Nekery, w porównaniu z rokiem 2021 sprzedaż wzrosła o 200 proc. (touroperator działa od 2019 roku), zaś zatrudnienie o 140 proc. 210 proc. to wzrost sprzedaży turystyki lotniczej. Nekera wyróżnia się tym, że ma dość duży udział sprzedaży ofert z dojazdem własnym – stanowią one 20 proc. oferty touroperatora. Najważniejszymi kierunkami tego typu wyjazdów są: Polska, Chorwacja i Włochy.

Automatyzacja i szczegóły o lotach w MerlinX

„Dopiero dziś firma dziś wygląda tak, jak sobie wymarzyliśmy na początku, przed pandemią. Zawsze chcieliśmy, żeby około 80 proc. naszej sprzedaży stanowiła turystyka lotnicza i żeby cechowała nas różnorodność proponowanych kierunków. Na początku pandemii firma przestawiła się na inne tory i zaczęła sprzedawać Polskę, co wyszło nam na dobre, bo nauczyliśmy klienta tego produktu i kupowania go w biurach podróży. Ale dziś możemy rozwijać inne kierunki, dać klientowi duży wybór i mieć kompleksową ofertę od bliższych kierunków po Tajlandię. Chcemy być alternatywą dla największych graczy na polskim rynku. Jesteśmy już w pierwszej dziesiątce największych touroperatorów” – wyjaśnił Artur Rezner.

Jak zaznaczył przedstawiciel Nekery, firma stawia na automatyzację procesów, jak chociażby potwierdzanie rezerwacji biletów lotów rejsowych, w tym low cost, w czasie rzeczywistym, a także funkcje aplikacji Moja Nekera, która pozwala wysyłać klientowi automatycznie link do odprawy czy informację o transferze powrotnym. Touroperator dopracował też oznaczenia przelotów w systemie MerlinX, dzięki czemu wiadomo, z jakim typem przelotu i u którego przewoźnika powiązany jest dany wyjazd. Agent widzi też w systemie dostępne opcje przewozu bagażu – również w przelotach tanimi liniami. Nowością jest opcja łączenia przelotów rejsowych różnych linii na potrzeby tego samego wyjazdu.

Na lato 2023 Nekera przygotowała czartery do Bułgarii, Grecji, Turcji i Hiszpanii, czyli te kierunki z przelotem, które cieszyły się największą popularnością latem 2022. W ofercie znajdą się hotele między innymi sieci Riu, Globales, czy popularne w Austrii i Włoszech hotele Falksteiner. Do Bułgarii touroperator planuje latać z nowego lotniska w Radomiu.

“Agentom i klientom opłaci się first minute”

Agenci Nekery w strefie agenta mają dostęp do samofakturowania, nagrań webinarów i programu Nekera Travel Club. W ramach przedsprzedaży dla agenta przygotowano: 100 zł za pierwszą rezerwację, dwa razy więcej punktów w programie Nekera Travel Club (każdy agent zbiera punkty za sprzedaż, od 0,5 proc. do 1 proc. wartości rezerwacji, do zrealizowania podczas wyjazdów) i wyższą o 23 proc. prowizję bazową za sprzedaż Turcji.

Klientom touroperator oferuje zaliczkę w wysokości 5 proc. przy rezerwacji do końca września, niezależnie od tego czym klient leci, a gwarancję niezmienności ceny za 50 zł przy dojeździe własnym i 100 zł przy imprezie lotniczej. Agenci dostają prowizję od sprzedaży tej usługi. „Warto ją polecać klientom, bo nikt nie wie, co zimą będzie z ceną benzyny” – zaznacza Artur Rezner.

Ski Opening i Ski Closing z Ani Mru Mru

Nekera ma też przygotowaną ofertę zimową, w tym wyjazdy narciarskie – z przelotem lub dojazdem własnym. Wśród kierunków znalazły się: Włochy, Austria, Polska, Słowacja, Czechy, Szwajcaria, Andora, Sierra Nevada.

Jak co roku, touroperator przygotowuje imprezy narciarskie dla klientów i agentów na otwarcie i zakończenie sezonu. Ski Opening zacznie się 10 grudnia we Włoszech, w Passo Tonale w dolinie Val di Sole. W cenie wyjazdu znajdzie się ski pass w cenie,imprezy apres ski, bal przebierańców i występy gości specjalnych. Na miejsce można dolecieć Wizz Airem albo dojechać samochodem. Gwiazdami zarówno Ski Openingu, jak też zaplanowanego na koniec zimy Ski Closingu w Demianowskej Dolinie na Słowacji, będą gwiazdy Kabaretu Ani Mru Mru – Michał Wójcik i Krzysztof Ferdyn.

Nekera będzie latać z Radomia do Bułgarii