Nekera i Turespaña zapraszają na Spanish Event. Największe hiszpańskie wydarzenie branżowe od 8 kwietnia

W 2023 roku do Hiszpanii przyjechało ponad 85 mln podróżnych, wśród których Polska była jednym z głównych rynków źródłowych. Tym samym kraj odwiedziła rekordowa liczba polskich turystów. Hiszpania przyjęła 1,87 mln Polaków, co stanowi wzrost o 21,1 proc. w porównaniu z rokiem 2022.

Kontynuując politykę dywersyfikacji rynków źródłowych, w strategię promocji turystycznej w roku 2024 po raz kolejny wpisano Spanish Event organizowany przez touroperatora Nekera wraz z Biurem Turystyki Ambasady Hiszpanii w Warszawie (Turespaña). O randze wydarzenia świadczy udział 13 hiszpańskich regionów turystycznych, pięć sieci hotelowych oraz jedno stowarzyszenie hotelarzy.  Uroczystego otwarcia dokonają Ambasador Hiszpanii w Polsce, Jego Ekscelencja Ramiro Fernández Bachiller.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-11 kwietnia 2024 w Warszawie: hotel Grand Sheraton i w Katowicach: hotel Novotel. Podczas eventu Turespaña przedstawi główne nowości dotyczące destynacji, jak również inne ważne i interesujące informacje dla agentów polskich biur podróży. Nekera natomiast zaprezentuje swoją szeroką ofertę produktową na lata 2024 i 2025, która obejmuje m.in.15 hiszpańskich kierunków wakacyjnych. Zapisy dla agentów możliwe są u regionalnych kierowników sprzedaży Nekery.

Wśród gości, którzy potwierdzili swój udział, znajdują się m.in. przedstawiciele regionów turystycznych, takich jak: Alicante, Andaluzja, Comunidad Valenciana, Costa Blanca, Costa Brava, Costa Calida,  Gran Canaria, La Palma, Lanzarote, Lloret de Mar, Salou, Teneryfa, Visit Benidorm i in. Podczas wydarzenia będą obecni także Sales Managerowie sieci hotelowych m.in. Climia, Iberostar, Landmar, Melia, Poseidon i in.Partnerami medialnymi w tym roku są Wasza Turystyka, Wiadomości Turystyczne i Turistico.pl, a partnerem technologicznym system rezerwacyjny MerlinX.

Agenci turystyczni, biorący udział w Spanish Event w stolicy, będą mieli również okazję zbliżyć się do słynnej hiszpańskiej gastronomii dzięki Adrianowi Stojewskiemu, znanemu polskiemu szefowi kuchni specjalizującemu się w kuchni hiszpańskiej. W ubiegłym roku Stojewski został pierwszym polskim uczestnikiem finału World Paella Cup w Walencji.

„Kolejna, tegoroczna edycja Spanish Event wpisuje się już na stałe w kalendarium ważnych wydarzeń branżowych sektora turystycznego w Polsce. Zasięg imprezy wykracza już poza polski rynek i jest szeroko komentowany również w mediach zagranicznych” – powiedział Maciej Nykiel, prezes Nekery.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal WaszaTurystyka.pl