Nekera i Turespaña zapraszają na największy hiszpański event w 2024 roku

Touroperator Nekera razem z Biurem Turystyki Ambasady Hiszpanii w Warszawie (Turespaña) już po raz drugi organizują największe hiszpańskie wydarzenie dla branży – Spanish Event. W inauguracji wydarzenia w Warszawie weźmie udział Ambasador Hiszpanii w Polsce, Jego Ekscelencja Ramiro Fernández Bachiller.

Kolejna edycja, która odbędzie się w dniach 08-11.04.2024 w Warszawie i Katowicach, jest znacznie większa od wydarzenia z 2023 roku. Tym razem do Polski przyjeżdża 23 managerów z hiszpańskich regionów turystycznych i hoteli z całego kraju.

Wśród gości, którzy potwierdzili swój udział, znajdują się m.in. przedstawiciele regionów turystycznych, takich jak: Teneryfa, Lanzarote, Costa Blanca, Andaluzja, La Palma, Costa Calida, Gran Canaria, Costa Brava, Comunidad Valenciana, Alicante i inni. Podczas wydarzenia pojawią się także Sales Mangerowie sieci hotelowych m.in. Iberostar, Melia, Landmar.

Turespaña przedstawi główne nowości dotyczące destynacji, jak również inne ważne i interesujące informacje dla polskich agentów biur podróży. Nekera natomiast zaprezentuje swoją szeroką ofertę produktową, która obejmuje 15 hiszpańskich destynacji.

Agenci turystyczni, biorący udział w Spanish Event w stolicy, będą mieli również okazję zbliżyć się do słynnej hiszpańskiej gastronomii dzięki Adrianowi Stojewskiemu, znanemu polskiemu szefowi kuchni specjalizującemu się w kuchni hiszpańskiej. W ubiegłym roku Stojewski został pierwszym polskim uczestnikiem finału World Paella Cup w Walencji.

85 mln podróżnych w 2023 roku

Hiszpania jest wiodącym celem turystycznym na świecie, który wzbudza ogromne zainteresowanie w Polsce. Tylko w 2023 roku przyjęła ponad 85 mln podróżnych, wśród których Polska była jednym z głównych rynków źródłowych. Hiszpania pobiła w 2023 roku rekord liczby polskich turystów, przyjmując 1,87 mln Polaków, co stanowi wzrost o 21,1 proc. w porównaniu z rokiem 2022.

„To wszystko sprawia, że Spanish Event jest jednym z ważniejszych wydarzeń dla sektora turystycznego w Polsce” – podsumował Maciej Nykiel, prezes Nekery.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal WaszaTurystyka.pl