Nekera: dopiero się rozpędzamy

Maciej Nykiel i Artur Rezner z Nekery podczas warszawskiego spotkania z agentami/fot. AG

W kończącym się sezonie na wszystkich rynkach odnotowaliśmy wyniki o ponad 300 proc. wyższe od zeszłorocznych. Tegoroczne rezultaty pozwalają patrzeć z optymizmem w przyszłość. Nekerę można porównać do samolotu, który po starcie, dopiero oderwał koła. Najlepsze przyjdzie wkrótce – usłyszeli agenci podczas spotkania w Warszawie.

Kierownictwo biura Nekera jest pełne optymizmu. Przypomnijmy, że w 2020 roku Nekera wysłała na imprezy prawie 12 tysięcy osób. Ten rok zapowiada się więc dużo lepiej.

Maciej Nykiel, prezes Nekery, podczas warszawskiego spotkania z agentami powiedział: „Na wszystkich rynkach odnotowaliśmy wyniki o ponad 300 proc. wyższe od zeszłorocznych. Zwłaszcza w miesiącach letnich, od czerwca do sierpnia. Pędzimy w górę, ale to nie koniec. Nekerę można porównać do samolotu, który po starcie, dopiero oderwał koła. Najlepsze przyjdzie wkrótce.”

Artur Rezner, dyrektor ds. handlowych w biurze podróży Nekera, dodał: „To był dobry rok, ale inny rok. Przypomnę, że zaczął się on od lockdownu. Wyjazdy narciarskie sprzedawaliśmy tylko do Szwajcarii. Potem nastąpił boom na hotele w Polsce, praktycznie już w maju mieliśmy je sprzedane w 100 procentach. Potem odnotowaliśmy bardzo dobry, ale późny start imprez zagranicznych opartych na przelotach lotniczych. Świetnie poszła sprzedaż wyjazdów zagranicznych z dojazdem własnym, choćby Chorwacji, w której w sierpniu było bardzo trudno zdobyć wolne miejsca.

Tradycyjnie bardzo dobrze sprzedawaliśmy Grecję, Turcję, Hiszpanie i Bułgarię. Co ważne, coraz więcej sprzedawało się wyjazdów opartych na low costach. I to będzie trend również w nadchodzącym sezonie. Kalkulacja jest prosta – lot czarterem, to koszt ok 800-100 zł od osoby, low costem – 200- 300.”

Jeśli chodzi o przyszły sezon, to Rezner jest zdania, że oferta polska sprzeda się równie szybko, jak w orku 2021. A więc trzeba się liczyć z tym, że w maju zacznie jej brakować. Mimo, że będzie na pewno droższa – hotelarze podnieśli ceny na przyszły sezon.

Wyróżniamy się

Część spotkania z agentami z Mazowsza poświęcono przedstawianiu zalet Nekery. Według prowadzącego spotkanie Artura Reznera, Nekerę wyróżniają następujące fakty:

– płacenie agentom z góry i na czas;
– natychmiastowe zwroty dla klientów;
– bycie elastycznym;
– brak zaległości finansowych;
– szybka reakcja na zmiany;
– sprzedaż tylko agencyjna (poza siedzibą centrali touroperator nie ma własnych biur);
– bardzo szeroka oferta.

W ostatnich miesiącach Nekerze udało się wprowadzić w pełni zautomatyzowane pakietowanie dynamiczne, uruchomić wiele nowych kierunków, uruchomić nowe narzędzia sprzedażowe, samofakturowanie, strefę agenta na stronie, zautomatyzowany proces wystawiania faktur i bonów w MerlinX.

Nekera to silna marka

Jak podkreślił dyrektor ds. handlowych, Nekera ma silną markę, szeroką ofertę obejmująca również hotele sieciowe, największą ofertę imprez dojazdem własnym (ok. 5 tys. miejsc) i największą ofertę polską (700 hoteli).

Obecnie Nekera może pochwalić się 50 biurami partnerskimi. Mogą one liczyć na pierwszeństwo udziału w study tourach, wyższą prowizję, więcej materiałów i – dzięki obrandowaniu – kojarzeniu z silną marką.

Nowością w nadchodzącym sezonie będzie rezerwacja w czasie rzeczywistym. A więc „tu i teraz”. Chodzi zarówno o wszystkich tanich przewoźników, jak i linie rejsowe. Oznacza to automatyczną rezerwację i automatyczną wysyłkę kart pokładowych i linków do odpraw dla lotów tanimi liniami.

Jeśli chodzi o automatyzację procesów sprzedażowych, to Nekera wzmacnia na swojej stronie „strefę agenta” oraz uruchomi jeszcze we wrześniu „strefę klienta”.
Ta pierwsza umożliwia samofakturowanie, dostęp do Nekera Trabvl Clubu, szybki dostęp do wszystkich informacji oraz do wszystkich webinarów i szkoleń.
Strefa klienta zapewni mu dostęp do wszystkich swoich rezerwacji; możliwość pobrania umowy, voucheru hotelowego, linku do odprawy, kart pokładowych, godzin transferu powrotnego; automatyczne wystawianie faktur, możliwość sprawdzenia stanu rezerwacji. Szybkie logowanie będzie możliwe również za pomocą gogle i facebooka.

Dbając o sowich agentów, Nekera jeszcze w tym roku zaprosi ich na szereg study tourów, w tym na Jamajkę, do Hiszpanii, Grecji, Polski. Będzie kontynuował brunche biznesowe dla agentów, szkolenia, webinary i spotkania on-line oraz duże imprezy integracyjne.

Oferta Lato 2022

Większość cześć spotkania z agentami zajęła prezentacja oferty na lato 2022.
Znalazły się w niej imprezy lotnicze w: Grecji, Bułgarii, Turcji, Egipcie, Albanii, Chorwacji. Nowością będzie kompletna oferta hiszpańska (Teneryfa, Fuerteventura, Gomera, Majorka, Barcelona, Costa de la Luz), Sharm el Sheik w Egipcie, Jamajka, Dubaj i Ras Al. Khaimah.
Loty czarterowe będą obsługiwane głownie przez Corendon (Turcja, Kreta, Rodos, Egipt i Bułgaria) i Enter Air.

Na głównych rynkach, czyli w Grecji Bułgarii i Turcji oraz na wybranych kierunkach hiszpańskich Nekera postanowiła w przyszłym sezonie zapewnić klientom opiekę rezydentów polskojęzycznych.

Jeśli chodzi o imprezy z dojazdem własnym, to w ofercie touroperatora znajduje się 40 krajów. Według Artura Reznera, najlepiej będą się sprzedawały: Polska (w tym roku stanowiła 90 proc. wszystkich imprez z dojazdem własnym), Chorwacja, Czarnogóra, Bułgaria, Włochy.

Zima 2021/22 z Krzysztofem Skibą

Na narty Nekera proponuje imprezy z dojazdem własnym do ponad 40 krajów. Najwięcej jednak klientów pojedzie do: Włoch, Austrii, Szwajcarii, Polski, Czech i Słowacji. Nowym kierunkiem narciarskim jest Andora. Inną nowością tej zimy będą szkoły narciarskie dla dzieci z polskojęzycznymi instruktorami. Najbliższej zimy będą one funkcjonować we Włoszech (Val di Sole, Lignano i Tyrol Płd.) oraz w Schladming w Austrii.

Dwie główne imprezy, na które Nekera zaprasza narciarzy, to Skiopeinig w Campitello w Val di Fassa (11-16 grudnia) oraz Skiclosing w Jasnej na Słowacji (20-24 marca 2022). Na obu imprezach dodatkowym magnesem ma być obecność i czynny udział Krzysztofa Skiby.

Z oferty egzotycznej na zimę warto wymienić nowości – Jamajkę, Panamę i Seszele oraz Dominikanę, Meksyk i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Inne, nienarciarskie kierunki w ofercie touroperatora w sezonie zimowym, to: Cypr, Egipt, Malta, Turcja oraz Hiszpania (w tym loty z Berlina).

Nekera – start Lata 2022