Neckermann Polska wstrzymuje na 48 godzin nowe rezerwacje

archiwum Neckermann Polska

Neckermann Polska anuluje wszystkie wyloty w najbliższy czwartek oraz wyloty dzisiejsze na Majorkę i Zakynthos oraz wstrzymuje na 48 godzin nowe rezerwacje.

Oto treść najnowszego oświadczenia prezesa zarządu Neckermann Polska, Macieja Nykiela.

W nawiązaniu do mojego wczorajszego komunikatu z dnia 23.09.2019 informuję, że sytuacja w większości destynacji wakacyjnych, w których przebywają Klienci Neckermann Polska nabrała nowej dynamiki.
Komplikacji uległa sytuacja w niektórych hotelach, na lotniskach, firmach transportowych i miejscowościach wakacyjnych, spowodowana koniecznością repatriacji przez brytyjskie władze do Wielkiej Brytanii kilkuset tysięcy turystów z powodu upadku brytyjskiej firmy Thomas Cook PLC.

Ta sytuacja ma obecnie wpływ na całą branżę turystyczną na świecie, w tym także na Klientów Neckermann Polska. Ma to swój wyraz w szczególności w tych destynacjach, w których Brytyjczycy mieli największy udział, np. na greckiej wyspie Zakynthos oraz hiszpańskiej Majorce.

Dochodzi tam do sytuacji, które zakłócają typowy przebieg świadczenia usługi turystycznej. Mając na uwadze dobro Klientów Neckermann Polska wdrożyłem procedury, mające na celu ochronę Klientów przed ryzykiem utrudnień w korzystaniu z usługi turystycznej w postaci:

1. anulacji wylotów na Zakynthos i Majorkę w dniu 24.09.2019
2. anulacji wylotów na wszystkie destynacje w całym dniu 25.09.2019
3. czasowym wstrzymaniu możliwości zakładania jakichkolwiek nowych rezerwacji na dowolny sezon wakacyjny w Neckermann Polska na czas 48 godzin.

Jednocześnie zapewniam, że w tej skomplikowanej i trudnej sytuacji we wszystkich naszych działaniach kierujemy się w pierwszej kolejności ochroną interesów naszych Klientów.

Wszyscy Pracownicy i wszystkie działy centrali oraz biur własnych Neckermann Polska pracują obecnie nad tym, aby w sposób szybki i skuteczny reagować na wszelkie zdarzenia w destynacjach wakacyjnych i w przypadku wystąpienia problemów udzielać pomocy naszym polskim Klientom.

Wszelkich dodatkowych informacji naszym Klientom udzielają pracownicy pod numerem infolinii 22 212 05 00.

Wszystkie biura Neckermann w całej Polsce są dzisiaj otwarte i normalnie funkcjonują. Firma Neckermann Polska pozostaje w stałym kontakcie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, ubezpieczycielem oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek nowych faktów, będziemy podawać je w kolejnych komunikatach.

Z poważaniem Maciej Nykiel Prezes Zarządu

 

Dzisiaj Urząd Marszałkowski Wojewodztwa Mazoweickiegowydał komunikat, w którym czytamy m.in.:

„Urząd marszałkowski jest w stałym kontakcie z biurem podróży Neckermann Polska (związanym kapitałowo z biurem Thomas Cook). Biuro podróży poinformowało urząd, że jego sytuacja jest stabilna, a wszyscy klienci biura mają opłacone loty. Neckermann Polska ma na bieżąco informować urząd marszałkowski o ewentualnych zmianach sytuacji” – poinformował urząd marszałkowski w komunikacie. 

Zaznaczono przy tym, że „marszałek uruchamia gwarancję ubezpieczeniową w momencie złożenia przez biuro oświadczenia o niewypłacalności. Do tej pory taka konieczność nie zaszła”.