Neckermann Podróże – Polacy coraz częściej wyjeżdżają na Majówkę

Ze statystyk Neckermann Podróże wynika, że korzystny układ kalendarza sprawił, że w tym roku podczas majówki relaksować się będzie 30 proc. więcej klientów biur podróży.
Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes, powiedziała: “W tym roku możemy mówić o prawdziwym boomie wyjazdowym na długi weekend majowy. W tym okresie na wakacje wyjedzie z nami o ponad 30 proc. więcej klientów w porównaniu do roku poprzedniego. Jeśli chcemy wyjechać na długi weekend majowy, jest to ostatni moment, aby dokonać rezerwacji. Pozostały tylko pojedyncze miejsca.
Na majówkę Polacy często wybierają się również samochodem, głównie do Włoch i Chorwacji. Wyjazdy zagraniczne trwają zazwyczaj tydzień, pobyty krajowe są z reguły krótsze i zamykają się w ramach weekendu. Wielu rodaków udaje się wówczas do hoteli nad Morzem Bałtyckim i na Mazurach.Tegorocznej majówce wybitnie sprzyja układ kalendarza: wystarczy wziąć trzy dni wolnego w pracy, aby wypoczywać aż dziewięć (święto pracy 1 maja przypada w poniedziałek, a Konstytucji 3 maja – w środę). Częstsze wyjazdy na długie weekendy wynikają również z większej dbałości Polaków o jakość spędzania czasu wolnego.
Majowy weekend rozpoczyna w biurach podróży sezon letni, który potrwa do października – wyjaśnia Magda Plutecka. – Pamiętajmy, że maj to nie tylko długi weekend. Są dostępne terminy późniejsze, na które warto zwrócić uwagę ze względu na bardzo korzystne ceny. Już jest dostępna oferta last minute, w której cena wyjazdów od maja do połowy czerwca jest nawet o 40 proc. niższa niż w szczycie sezonu.
Biura podróży już realizują w pełni swój letni program czarterowy, więc możemy skorzystać z bogatego wyboru kierunków, a jednocześnie wypocząć w czasie, kiedy w kurortach jest spokojnie i nie ma jeszcze uciążliwych upałów.W Neckermann Podróże liczba rezerwacji na lipiec i sierpień wzrosła o 20 proc. względem 2016 roku. Świadczy to o tym, że jesteśmy coraz bardziej zainteresowani wakacjami za granicą, a po drugie bardziej zapobiegliwi i wcześnie rezerwujemy wakacje. W tym roku obok ceny duże znaczenie przy wyborze oferty ma również bezpieczeństwo. Kierunki postrzegane jako bezpieczne rezerwowane są też przez klientów z innych krajów europejskich, dlatego te najlepsze hotele, szczególnie w szczycie sezonu, sprzedają się bardzo szybko. Z całą pewnością nie mamy co liczyć na super last minute, jeśli planujemy wakacje w lipcu czy w sierpniu.
Najwięcej letnich rezerwacji dotyczy wysp greckich i Bułgarii. Na tych kierunkach Neckermann notuje także największe wzrosty. W dalszej kolejności jest to Hiszpania z Majorką, Sycylia, głównie południe, które wybieramy na rodzinne wakacje, a także Turcja, która powoli wraca na mapę najpopularniejszych miejsc wypoczynku.
W tym roku większe jest zainteresowanie wyjazdami autem. Wakacje na czterech kółkach turyści zamierzają spędzić w Chorwacji, Bułgarii lub we Włoszech. Hitem sprzedaży jest Chorwacja – ponad 40 proc. więcej klientów spędzi tam z nami wakacje w porównaniu do roku poprzedniego. Bardzo dobry dojazd, piękne krajobrazy, dobra kuchnia, walory kulturowe, ale też coraz lepsza baza noclegowa sprawiają, że Chorwacja od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków. Co ciekawe, coraz więcej osób wybiera się do Chorwacji na wakacje all inclusive do hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych.
Za tygodniowe wakacje w Chorwacji, z dojazdem własnym, z zakwaterowaniem w czterogwiazdkowym hotelu, z posiłkami, trzeba zapłacić ok. 600–700 zł od osoby. Jeśli wybierzemy apartamenty bez wyżywienia, cena spada do poziomu 100–150 zł od osoby.”
POWIĄZANE WPISY
30 kwietnia 2026
Travelist: wcześniejsze rezerwacje na lato 2026 utrzymują przewagę cenową
Rezerwowanie wakacji z wyprzedzeniem w wielu przypadkach okazuje się bardziej opłacalne…
0 Komentarzy5 Minuty
29 kwietnia 2026
Grecy zorganizowali Tourism Open Days
Agencja Aviareps wraz z Grecką Narodową Organizacją Turystyczną zorganizowała w Warszawie…
0 Komentarzy2 Minuty
28 kwietnia 2026
Austria Info zorganizowała warsztaty dla biur podróży
22 kwietnia br. Austria Info zorganizowała w Warszawie warsztaty dla biur podróży.…
0 Komentarzy2 Minuty
24 kwietnia 2026
Zmiany w zarządzie Touroperator Kompas. Gediminas Kerys nowym prezesem
Z dniem 30 kwietnia 2026 roku Efe Türkel przestaje pełnić funkcję prezesa zarządu w…
0 Komentarzy2 Minuty
22 kwietnia 2026
Bilety lotnicze zamiast zabawek. eSky wskazuje nowy trend na Dzień Dziecka
Wspólne podróże coraz częściej wypierają tradycyjne prezenty na Dzień Dziecka - informuje…
0 Komentarzy3 Minuty
22 kwietnia 2026
Kiwi.com: Polacy wybierają w majówkę tańsze kierunki. Króluje Albania
Z danych Kiwi.com wynika, że liczba rezerwacji na majówkę wzrosła o 81,3 proc. rok do…
0 Komentarzy2 Minuty
21 kwietnia 2026
Meet Hiszpania w Warszawie
Agencja Latam de Luxe zorganizowała w Warszawie warsztaty Meet Hiszpania dla agentów i…
0 Komentarzy2 Minuty
21 kwietnia 2026
Triverna podsumowała wyniki za I kwartał 2026 r. Polacy podróżują częściej i wydają więcej
Triverna podsumowała wyniki za pierwszy kwartał 2026 roku, wskazując na wzrost liczby…
0 Komentarzy4 Minuty
21 kwietnia 2026
Travelist: majówka tańsza niż Wielkanoc. Słabszy popyt sprzyja lepszym cenom
W tym roku podróżni podchodzą do rezerwacji majówkowych wyjazdów bardziej ostrożnie -…
0 Komentarzy6 Minuty










