Narciarski Puchar Świata na Chopoku

archiwum SACR

W sobotę i niedzielę w dniach 5 – 6 marca na stokach w Jasnej pod Chopokiem w Niskich Tatrach odbędzie się Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) po długich 32 latach przydzieliła organizację Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim ośrodkowi Jasna w Niskich Tatrach. Słowacki Związek Narciarski powierzył organizację zawodów firmie Tatry Mountain Resorts, a.s. (TMR), która jest administratorem ośrodka narciarskiego Jasna. Na stokach Chopoku odbędą się zawody w slalomie gigancie (5 marca) i slalomie kobiet (6 marca).
Ostatnie zawody Pucharu Świata kobiet odbyły się w ośrodku Jasna w 1984 r. w ramach Pucharu Jaskiń Demianowskich (Veľkej ceny Demänovských jaskýň).
Warto wspomnieć, że słowackie zawodniczki Veronika Velez Zuzulova oraz Petra Vlhova należą do wielkich faworytek w slalomie kobiet.

Z okazji Pucharu Świata w ośrodku Jasna od piątku do niedzieli 4 – 6 marca zorganizowana zostanie największa tegoroczna zimowa impreza muzyczno-rozrywkowa. Zaplanowanych jest mnóstwo koncertów, magiczne pokazy świetlne, konkursy, pokazy mody oraz wyjątkowe party w klubie muzycznym Happy End.
Więcej informacji na temat Pucharu Świata w Jasnej oraz praktyczne informacje wraz z programem znajdują się na stronie www.worldcupjasna.sk
Ostatnie wolne bilety na zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet wraz z zakwaterowaniem można jeszcze zarezerwować poprzez e-mail: [email protected]
Na zawody Pucharu Świata do Jasnej można dojechać bezpośrednio autobusem z Warszawy przez Karków, Zakopane do Liptovskiego Mikulasza/Tatralandii. Linię autobusową obsługuje polski przewoźnik PKS POLONUS www.pkspolonus.pl . Wyjazdy z Warszawy odbywają się w piątki i soboty o godz. 22.30. Przyjazd do Liptovskiego Mikulasza/Tatralandii zaplanowany jest o godz. 9.00. Cena biletu podstawowego w jedną stronę wynosi 90 PLN.
Z Karakowa warto skorzystać z codziennego połączenia mikrobusowego Krakow – Liptovsky Mikulas. Trasę 3 x dziennie obsługuje przewoźnik TIGER EXPRESS www.tigerexpress.eu. Cena biletu podstawowego w jedną stronę wynosi 85 PLN.