Najszybszy prom pływający do Norwegii zaczyna sezon

archiwum Fjord Line

Fjord Cat to nowoczesny prom firmy Fjord Line pokonujący trasę morską między Danią a Norwegią w rekordowo szybkim czasie 2 godzin 15 min.

27 kwietnia rozpoczyna swój sezon, który potrwa do 10 września 2018 roku, rejsy można bukować przez stronę www.fjordline.com/pl
Prom typu katamaran startuje w porcie w Hirtshals (Dania) płynąc z maksymalną prędkością 80 km/h dopływa po dwóch godzinach i kwadransie do portu w Kristiansand – głównego miasta Norwegii południowej. Ze statystyk Fjord Line wynika, że szlak ten wybierają nie tylko rodacy jadący na południe Norwegii, ale także w stronę fiordów, np. do Stavanger czy Bergen. Powodem są atrakcyjne ceny biletów oraz krótki czas morskiej podróży.

Rekordowy kociak
Katamaran w 1998 roku ustanowił światowy rekord prędkości w rejsie transatlantyckim i jest aktualnie najszybszym statkiem pływającym pomiędzy Norwegią a Danią. „Kociak” dzięki czterem silnikom Ruston o łącznej mocy 40 000 koni mechanicznych rozpędza się do 44 węzłów (ok. 80 km/h) i pokonuje cieśninę Skagerrak w zaledwie 2 godziny 15 minut! To o godzinę krócej niż konkurent Fjord Line kursujący na tej samej trasie.

Wiosenne promocje
Cena rejsu zaczyna się od 68 € (ok. 285 zł) za dwie osoby, samochód i fotele lotnicze Basic. Rezerwując rejsy do końca maja br. otrzymamy 20% zniżki na śniadanie, lunch lub kolację.

Fakty o HSC Fjord Cat
Data zwodowania: 13 czerwca 1998 roku
Długość: 91 metrów
Szerokość: 26 metrów
Maks. prędkość: 44 węzły
Ładowność: 180 samochodów, 4 autokary i 676 pasażerów