Najpopularniejsze wśród Polaków promy

archiwum aferry.pl

Według danych AFerry.pl przeprawy promowe do Wielkiej Brytanii przez Kanał La Manche wciąż w czołówce bez względu na porę roku.

Polacy chętnie przeprawiają się na trasie Dunkierka – Dover z DFDS Seaways oraz na Calais – Dover z MyFerryLink lub P&O Ferries. Wzmożony ruch na tych połączeniach może wynikać głównie z wyjazdów zarobkowych. Poza tym inni chętnie odwiedzają rodzinę i znajomych, którzy w Anglii zamieszkali na stałe.
Zanotowano tez wzrost przepraw na trasach przez Morze Północne Anglia – Holandia. Osoby udające się w północne regiony Anglii lub do Szkocji wybierają komfortowe nocne przeprawy do/ z Holandii. Przeprawa Newcastle – Amsterdam trwa ponad 15h, a z Harwich – Hoek van Holland ponad 6h. Pasażerowie zaczynają dostrzegać korzyści z wypoczynku i snu na długiej trasie Polska – Wielka Brytania.

Promy do Finlandii i Grecji
Dużą popularnością w tym sezonie cieszą się również przeprawy z Estonii do Finlandii, Tallinn –Helsinki. Połączenie promowe obsługuje trzech przewoźników: Viking Line, Eckerö Line oraz Tallink Silja Line. Armator Tallink świętuje w tym roku 25 lat i z tej okazji przygotował kilka promocji dostępnych na stronach AFerry.
Polacy chętnie korzystają też z promów z Pireus na różne greckie wyspy. Ulubionym przewoźnikiem jest w tym przypadku Blue Star Ferries.
Rzadziej niż w ubiegłym roku wybieramy się samochodem na Korsykę i Sardynie głównie z powodu droższych biletów.
Zobaczymy jakie będą ostateczne wyniki sprzedaży biletów promowych tego lata na polskim rynku i nie tylko w świetle zagrożenia wybuchu wulkanu Bardarbunga na Islandii. Linie lotnicze są już w pogotowiu na wypadek kolejnej chmury wulkanicznej, która w 2010 sparaliżowała ruch lotniczy.

Anna Bierla
www.aferry.pl