Najnowszy wycieczkowiec Norwegian Cruise coraz bliżej morza

archiwum Norwegian Cruise Line

Najnowszy wycieczkowiec linii Norwegian Cruise Line noszący nazwę Norwegian Getaway, którego budowę rozpoczęto 12 miesięcy temu, opuścił w ubiegłą sobotę dok II w niemieckiej stoczni w Papenburgu w Niemczech.

Jego tonaż wynosi 146600 ton a jego zwodowanie planowane jest na styczeń 2014 roku. Wnętrza statku projektuje artysta z Miami David „LEBO” Le Batard David. Norwegian Gateway ma długość 324 metrów i szerokość 39,70 metra.
Jak stwierdził Kevin Sheehan prezes zarządu linii Norwegian Cruise: „Czapki z głów przed pracownikami stoczni Meyer Werft za zbudowanie tego niezwykłego statku w tak rekordowym czasie. Z kolei Bernard Meyer, menadżer w stoczni Meyer Werft powiedział: „Ten statek to jedne z największych i z najbardziej zaawansowanych statków na świecie. Z dreszczykiem emocji patrzyliśmy jak opuszcza dok stoczniowy i przygotowuje się do wyruszenia na morze”.
Statek odbył pierwsze próby poza portem i w pobliżu falochronu. 12 grudnia na pokład wejdzie pierwsza załoga, by zapoznać się za statkiem i przygotować do jak najlepszej obsługi przyszłych pasażerów. Potem przepłynie w dół rzeką Ems na Morze Północne, gdzie udowodni swoją wartość w warunkach morskich. Po wizytach inauguracyjnych w Europie, Miami i Nowym Jorku, Norwegian Gatewy będzie pływał w siedmiodniowych rejsach po Karaibach. Pierwszy rejs planowany jest na 8 lutego przyszłego roku.
www.getaway.ncl.eu.