Najnowsza aplikacja KLM iPad App

KLM wprowadziła nową aplikację, która umożliwia dokonanie rezerwacji biletów lotniczych, odprawę przed wylotem, otrzymanie elektronicznej karty pokładowej, a także wybór miejsca na pokładzie. Wystarczy na tle obracającego się globu w 3D określić kryteria np. budżet podróży, warunki pogodowe czy rozkład lotów. Aplikację można już teraz pobrać w App Store, a niebawem pojawi się ona również w wersji na Androida.

Aby zarezerwować bilet lotniczy za pomocą KLM iPad App wystarczy sprawdzić dostępność miejsc, wybrać miasto docelowe i daty lotów. Aplikacja umożliwia m.in. rezerwowanie lotów w jedną lub w dwie strony, wykluczanie przelotów z przesiadką, rezerwowanie biletów nawet dla kilku osób. Płatność za bilety odbywa się w prosty sposób – kartą kredytową. Osoby, które mają założony profil klienta na stronie KLM lub są członkami programu Flying Blue, dzięki KLM iPad App mają dostęp do informacji z profilu i narzędzia do zarządzania swoimi podróżami. Ponadto aplikacja umożliwia sprawdzanie aktualnych promocji cenowych, informacji o pogodzie w miejscu, do którego się wybieramy, przegląd informacji o miastach, w których mieszkają nasi znajomi z Facebooka. W przyszłości aplikacja KLM iPad App będzie stałe rozwijana w zależności od konkretnych potrzeb i życzeń pasażerów linii.
Prace nad KLM iPad App rozpoczęły się już w ubiegłym roku. Analiza wejść na stronę klm.com wykazała, że już co czwarty odwiedzający korzystał z tabletu, a 90 proc. wszystkich urządzeń stanowiły iPady. Najnowsza aplikacja KLM powstała właśnie z myślą o użytkownikach iPadów, którzy brali również aktywny udział w jej tworzeniu. Ponadto KLM współpracował z ekspertami z całego świata w dziedzinie turystyki i grafiki. Dzięki ich wsparciu udało się rozbudować podstawowe funkcje KLM iPad App i poprawić jej użyteczność. W fazie testowej swoje uwagi i życzenia dot tego narzędzia zgłaszali użytkownicy – podróżni, którzy często latają samolotami.