Najlepsze linie lotnicze wg klientów Skyscanner

archiwum easyJet

Wyszukiwarka podróży, Skyscanner, sporządziła listę najlepiej ocenianych linii lotniczych. Lista powstała w oparciu o informacje zebrane od podróżujących osób z całego świata. W rankingu pod uwagę brane były linie, które w ciągu miesiąca przewiozły ponad tysiąc pasażerów korzystających ze Skyscanner, a jednocześnie zostały ocenione przez przynajmniej 500 klientów.

Ostateczna ocena linii lotniczej uzależniona była od czynników takich jak cena biletów, dostępność lotów, ukryte opłaty, intuicyjność strony internetowej linii lotniczej oraz od liczby skarg klientów związanych z rezerwacją lub problemów po dokonaniu rezerwacji.

Pełne zestawienie dziesięciu najlepiej ocenianych linii lotniczych (ranking bazuje na ocenach zebranych w trakcie międzynarodowego badania) prezentuje się następująco:
1. EasyJet (linie brytyjskie)
2. Norwegian (linie norweskie)
3. S7 Airlines (linie rosyjskie)
4. Pobeda (linie rosyjskie)
5. Ryanair (linie irlandzkie)
6. Vueling Airlines (linie hiszpańskie)
7. Air Asia (linie malezyjskie)
8. United (linie amerykańskie)
9. Wizz Air (linie węgierskie)
10. Jetstar (linie australijskie)

Pierwsza trójka wg Polaków:
1. Norwegian (linie norweskie)
2. Ryanair (linie irlandzkie)
3. Wizz Air (linie węgierskie)

Magdalena Greloff, marketing manager Skyscanner, powiedziała: „W Skyscanner wiemy, że korzyścią, którą dajemy podróżnym, jest możliwość prostego, szybkiego i skutecznego porównania cen wszystkich światowych linii lotniczych w jednym miejscu. Zależy nam jednak na tym, by nie tylko mieć ofertę obejmującą cały świat, ale i dawać naszym klientom poczucie pewności, że podejmują właściwe decyzje dotyczące rezerwacji lotów, które znajdują dzięki Skyscanner. (…) Poprzez badanie jakości usług świadczonych przez poszczególne linie, możemy nie tylko wskazywać klientom najlepiej spisujące się firmy, ale także pomóc usprawnić usługi tym liniom, które nie znalazły się na liście.”