Najbogatsza siatka połączeń z Lotniska Chopina

archiwum Lotniska Chopina w Warszawie

Latem z Lotniska Chopina w Warszawie samoloty będą latać na 108 trasach do 45 krajów.

LOT uruchomi siedem nowych połączeń: od 29 marca samoloty narodowego przewoźnika zaczną latać do Koszyc (6xtygodniowo) i Połągi (6). 30 marca uruchamiane są połączenia do: Bejrutu (2), Kluż-Napoki (4), Nicei (4). Z końcem kwietnia w siatce połączeń pojawią się: Split (3) i Zadar (1).
W sezonie letnim LOT zwiększa także liczbę rejsów na trasie Warszawa-Kijów: z 12 do 14 tygodniowo, a także na trasie Warszawa-Tel Awiw z 5 do 7 tygodniowo.
Wizzair zapowiada wprowadzenie 11 nowych destynacji do swojej siatki: od 27 marca startują loty do Katanii (1xtygodniowo), 2 kwietnia – Alicante (1), od 13 maja ruszą połączenia do Aberdeen (2xtygodniowo), Bari (2), Bristolu (2) i Reykjaviku (2), od 15 maja – do Porto (2), od 20 maja – do Neapolu (2), zaś od 18 czerwca do Alghero (1). Burgas (3) i Korfu (1).
Linie Norwegian Air Shuttle od 29 marca ponownie otwierają połączenia do Barcelony i Madrytu (po 3xtygodniowo). Latem w Warszawie pojawią się także samoloty dwóch zupełnie nowych przewoźników: grecka linia Ellinair uruchamia loty do: Heraklionu – od 2 czerwca (1xtygodniowo), a od 7 czerwca – do Salonik (1). 18 czerwca pierwszy lot wykona Air Canada Rouge na trasie Totonto-Warszawa.

Mariusz Szpikowski, dyrektor Lotniska Chopina, skomentował: „Tak duża liczba nowych tras i połączeń daje uzasadnioną nadzieję na kolejny rekordowy wynik Lotniska Chopina. O ile w 2015 r. po raz pierwszy przekraczamy granicę 11 milionów, o tyle w 2016 – o ile nie wydarzy się nic nieprzewidzianego – obsłużymy ponad 12 milionów pasażerów. To stawia Lotnisko Chopina w ścisłej czołówce największych lotnisk w Europie Środkowo-Wschodniej i gwarantuje pasażerom z całego regionu wygodne połączenia z całym światem.”