Nagrody Perfect Spa Awards rozdane. Zwyciężył Manor House spa – Pałac Odrowążów w Chlewiskach

20 marca 2023 r. w hotelu Marriott Warszawa podczas Gali Perfect Spa Awards 2023 nagrodzono laureatów najlepszych polskich spa i wellness. Organizowany od kilkunastu lat konkurs jest jedyną tego typu inicjatywą w Polsce.

Uroczystej inauguracji gali dokonał Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Podkreślał on niezwykłe walory turystyczne naszego kraju oraz wysoki, światowy poziom usług w polskich hotelach typu spa i wellness.

„Od kilku lat, w ramach konkursu, prezentujemy marki i firmy bez których rynek spa i wellness nie mógłby funkcjonować, a wizyta w hotelu ograniczałaby się do noclegu. To one sprawiają, że kiedy znajdziemy się w hotelu spa lub odwiedzimy miejskie day spa, wizyta ta przeradza się w wyjątkowe, zmysłowe doznania, które zostają z nami na długo. W tym roku zgłoszeń do tej części konkursu Perfect Spa Awards było wyjątkowo dużo. Wśród laureatów mamy wiele nowości, w tym produkty prawdziwie innowacyjne. Świadczy to o stałym, dynamicznym rozwoju branży i znaczącej roli jaką odgrywa ona w naszym codziennym życiu” – powiedziała Katarzyna Sołtyk, prezes Wydawnictwa Semana, organizatora konkursu.

W trwającym osiem miesięcy głosowaniu internetowym na portalu SPAeden.pl. zgłoszonych zostało 266 obiektów – hoteli i day spa. Wyłoniono blisko 90 finalistów, spośród których 11 osobowa kapituła konkursu oraz głosujący internauci (którzy oddali ponad 31 tys. głosów), wskazała 45 laureatów. Tytuł Best Spa otrzymał Manor House spa – Pałac Odrowążów w Chlewiskach, który tego dnia odebrał dwie statuetki również dla najlepszego SPAspadla dorosłych.

„Jesteśmy na rynku już 24 lata. Nasz pałac jest z XVI wieku, stajnie z XIX, ale cały czas się rozwijamy i rozszerzamy naszą ofertę. Oczywiście nie byłoby tego bez naszych pracowników, którzy są, jak nasza rodzina” – powiedział Jerzy Przemysław Wrona, wiceprezes zarządu spółki Manor House.

„Wellness jest dziś ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Wiele trendów, które obserwowaliśmy w czasach pandemii, takich jak dbanie o odporność, zdrowie i relacje oraz powrót do natury i uzdrowisk, nadal obowiązuje. Ale pojawiają się też nowe, na pierwszy plan wysuwa się zrównoważony rozwój i ekologia. I to już nie tylko moda, lecz wizerunkowa konieczność. Według badań Gallupa (2021), aż 94 proc. konsumentów deklaruje, że woli korzystać z usług i produktów firm dbających o środowisko. W tym roku do konkursu zgłoszono 260 obiektów, a internauci oddali ponad 31 tysięcy głosów. Największym zaskoczeniem była dla mnie nagroda dla Dotyk Natury Day Spa w niewielkiej Hajnówce jako Najlepszego day spa w Polsce, co pokazuje, jak ważne jest budowanie relacji z gośćmi. Ilość głosów oddana przez internautów jest dowodem na to, jak bardzo lubią to miejsce” – podsumowała tegoroczną edycję Katarzyna Sołtyk, pomysłodawczyni i organizatorka projektu Perfect Spa Awards, promotorka wellness.

Patronem medialnym wydarzenia był portal WaszaTurystyka.pl