Nad Como zakończyły się targi BILNI 2024

130 operatorów włoskich i 80 przedstawicieli biur podróży z 30 krajów uczestniczyło w BILNI 2024
130 operatorów włoskich i 80 przedstawicieli biur podróży z 30 krajów uczestniczyło w BILNI 2024. /fot. Mieczysław Pawłowicz

W niedzielę zakończył workshop BILNI 2024, jedna z największych imprez poświęconych turystyce w rejonie jezior północnych Włoch.

Od 20 do 24 marca w lombardzkim Como 130 operatorów turystycznych z regionu północnych Włoch prezentowało swoją ofertę. Gospodarzem projektu była Izba Handlowa Como-Lecco, we współpracy z partnerami z Monte Rosa Laghi Alto Piemonte, Varese, Werona, Trentino Marketing i Visit Brescia pod patronatem ENIT Lombardia. Do włoskich przedstawicieli przyjechało 80 przedstawicieli biur podróży z 30 krajów świata ze znaczną reprezentacją Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Indii, Niemiec i Belgii. Z Polski przyjechało pięciu zaproszonych przedstawicieli biur podróży.

Spotkania biznesowe odbyły się w czwartek 21 marca w malowniczo położonym centrum konferencyjnym obok Willi Erba. Kolejne dni poświęcone były odkrywaniu najważniejszych lokalnych atrakcji przyrodniczych, historycznych, kulturalnych i kulinarnych.

,,Wydarzenie to stanowiło niepowtarzalną okazję do zaprezentowania zagranicznym gościom atrakcji  oraz potencjalnych partnerów biznesowych – powiedział Marco Galimberti, prezes Izby Handlowej Como-Lecco – To prawdziwi ambasadorowie niezwykłego piękna włoskich jezior”.

Kolejne dni to odwiedzenie najpiękniejszych miejsc nad jeziorem Como, (z widokiem na pobliskie Jezioro Lugano) a także w pozostałych regionach: od Jeziora Maggiore po Jezioro Garda. Uczestnicy zwiedzili urokliwe wioski i miasta, które inspirowały artystów i poetów każdej epoki. Od winnic do bajkowych willi z zadbanymi ogrodami i arystokratyczną atmosferą Belle Epoque. Goście mieli możliwość aktywnego wypoczynku: od rowerów wokół jezior Comabbio i Varese po golf.

,,Dla Trentino – stwierdza Maurizio Rossini, dyrektor generalny Trentino Marketing – turystyka nad jeziorami stanowi wraz z Dolomitami i propozycję niezwykłych wakacji, co potwierdzają statystyki przyjazdów gości zagranicznych”.