Na wino do hoteli Mercure

archiwum Hotele Mercure

W restauracjach Winestone w hotelach Mercure w całej Polsce rozpoczęły się jesienne targi wina. Do 15 listopada będzie można kupić je w atrakcyjnych cenach producentów.

Targi odbywają się w restauracjach Winestone w hotelach: Mercure Gdańsk Stare Miasto, Mercure Gdańsk Posejdon, Mercure Gdynia Centrum, Mercure Warszawa Grand, Mercure Warszawa Stare Miasto, Mercure Poznań Centrum, Mercure Wrocław Centrum, Mercure Częstochowa Centrum i Mercure Opole.

Winestone to restauracja, której filarami jest oryginalny design kreujący swobodną, relaksującą atmosferę; pieczołowicie wyselekcjonowana kolekcja win; zestawy dań podawane na wzór najmodniejszych francuskich restauracji na „les planches” oraz wyśmienita obsługa.

Paweł Anders, dyrektor projektu, powiedział: „Często powtarzam, że filarem gastronomi typu wine bar są jak sama nazwa wskazuje wina, dlatego też staramy się, aby ich lista w Winestone była długa i nieoczywista. Na co dzień oferujemy selekcję od tradycyjnych trunków z Francji, poprzez ulubione szczepy z basenu śródziemnomorskiego, po ciekawostki od małych rodzinnych producentów z Chile, RPA czy Nowej Zelandii. Teraz zapraszamy gości do wypróbowania tych wszystkich delikatesów również poza naszą restauracją, stąd atrakcyjne ceny win i specjalne pakiety promocyjne z oliwami. Dla nas obok wysokiej jakość alkoholi, dobrego stosunku do ceny, ważne jest także oferowanie wyjątkowego jedzenia.”

Nadchodzące targi to specjalne ceny ponad 40 rodzajów win. Wśród nich znajdziemy dobrze znane nam wina z Francji, Chile, Włoch czy Mołdawii, również z upraw organicznych.

Paweł Anders dodał: „Wśród szerokiego wyboru szczególnie zachęcam do wypróbowania pochodzącego ze sławnego regionu Portugalii Tejo, Alorna Abafado 5 Years. Jest to słodkie, wzmacniane wino z charakterystycznego endemicznego szczepu Fernao Pires o pięknej barwie w kolorze starego złota. Jest aromatyczne, z ciekawymi nutami dojrzałych egzotycznych owoców, w szczególności fig. W smaku wyczuwalne są prażone migdały oraz miodowa słodycz z pikantnym akcentem na finiszu. Co ciekawe jest to jedno z ulubionych win Micka Jaggera, wokalisty Rolling Stones. Oczywiście w naszej ofercie znajdują się też inne hity.”

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center