Na słowackim Liptowie karta turystyczna za darmo!

Liptowska Karta (Liptov Region Card – LRC) otrzymają także bezpłatnie wszyscy turyści zakwaterowani w obiektach należących do organizacji turystycznej Regionu Liptów.

Karta zniżkowa dla turystów odwiedzających Liptów na Słowacji będzie jeszcze bardziej korzystna. Ze zniżek sięgających do 50 proc. na wiele atrakcji w regionie będzie mógł korzystać każdy, kto wykupi przynajmniej jednen nocleg. Liptowska Karta (Liptov Region Card – LRC) otrzymają także bezpłatnie wszyscy turyści zakwaterowani w obiektach należących do organizacji turystycznej Regionu Liptów.
Alexander Slafkovský, przedstawiciel Organizacji Ruchu Turystycznego Regionu Liptów powiedział: „Zainspirowały nas kurorty alpejskie, gdzie podobne karty otrzymuje każdy gość. Na Słowacji jest to pierwszy tego rodzaju projekt, będący owocem współpracy przedsiębiorców, hotelarzy, urzędów miejskich i pracowników organizacji turystycznych”.
Karta rabatowa na Liptowie pojawiła się pięć lat temu, jako pierwsza na Słowacji. Przez ten czas wielokrotnie się zmieniła.
Darina Bartková, dyrektor Organizacji Ruchu Turystycznego Regionu Liptów powiedziała: „Nowymi ulepszeniami chcemy zmotywować gestorów bazy hotelowej, żeby propagowali karty wśród swoich gości, udostępniali im je za darmo a jednocześnie odprowadzali opłaty za noclegi turystów. Wszystko to razem powinno pozwolić na lepszy rozwój turystyczny regionu”.
Trzeba podkreślić, że darmową kartę Liptov Region Card, będzie można otrzymać jedynie w legalnych obiektach noclegowych, które należą do Organizacji Ruchu Turystycznego Regionu Liptów (OOCR REGION LIPTOV). Jak podkreślił Miroslav Zuberec, wiceburmistrz miasta Rużemberok: „Nowy system, który jest wspólna inwestycją miast i regionu, pomoże uporządkować ewidencję nocujących u nas turystów, wprowadzić wszystkich do rejestru. Zarówno miasto, jak i region zyskają na odprowadzanych do ich kas opłatach za noclegi. Pomoże to zwalczać szarą strefę”.