Na Słowacji trwają ferie szkolne. Pojawiły się nowości dla narciarzy

fot. archiwum TMR

Dla słowackiej branży turystycznej ferie szkolne, które potrwają do 13 marca, to szczyt sezonu zimowego 2021/22.

Matej Hulej, kierownik ds. sprzedaży i marketingu ośrodków TMR na Słowacji, powiedział: „Ośrodki górskie w Tatrach Wysokich i w Jasnej ze względu na swoje położenie nadal przypominają zimową krainę – na stokach leży średnio 70 cm śniegu, ale na przykład w Przełęczy Łomnickiej jest go aż półtora metra. Dzięki temu mogą się tu wyszaleć nie tylko narciarze rekreacyjni, ale także amatorzy freeride’u, z kolei miłośnicy narciarstwa biegowego cały czas mogą korzystać z tras przygotowanych w Jasnej i nad Jeziorem Szczyrbskim. Tegoroczne ferie dzięki idealnym warunkom są dla nas niejako nagrodą – jeśli porównamy to z zeszłorocznym sezonem, gdy ośrodki narciarskie musiały być zamknięte przez 4 miesiące, to teraz goście mogą nasycić się nimi do woli i uzupełnić niedobór wrażeń.”

Specjalnie na ferie w ofercie ośrodka narciarskiego Štrbské Pleso pojawiła się wieczorna jazda na nartach na stoku Interski – w każdą środę i piątek od 18.00 do 21.00. Wieczorna jazda na nartach w Jasnej odbywać się będzie na stoku narciarskim Biela Púť codziennie od 18.00 do 21.00.

Nowością dla miłośników skiturów w ośrodku Štrbské Pleso jest nowa trasa wejściowa z możliwością poruszania się po wybranych stokach do godziny 20.00.

Peter Tomko, dyrektor ośrodka Štrbské Pleso, dodał: „Jest to odpowiedź na liczne prośby zgłaszane przez miłośników tego sportu. Prosimy jednak, aby osoby udające się na skiturach w góry wyruszały najpóźniej o godz. 19.00, aby do 20.00 zdążyły zjechać na dół. Po godzinie 20.00 stoki zostaną zamknięte i rozpoczną na nich pracę ratraki, które przygotowują trasy na kolejny dzień,“.

Oprócz narciarstwa głównym magnesem przyciągającym turystów w Tatry Wysokie jest nadal Tatrzańska Świątynia Lodowa zbudowana z 225 ton lodu.

Lukáš Brodanský, kierownik ds. sprzedaży, podkreślił: „W tym roku inspiracją stało się pielgrzymowanie, a odwiedzający Hrebienok mogą podziwiać lodową podobiznę pięknej katedry w Santiago de Compostela, która jest celem Pielgrzymki św. Jakuba. Lodowa konstrukcja została wzbogacona pięknymi rzeźbami z lodu. Rodzinną wycieczkę na Hrebienok (Smokowieckie Siodełko) można również połączyć z jazdą na sankach po torze saneczkowym o długości 2,5 km. Wieczorna jazda na sankach odbywa się w czasie ferii we wtorki, piątki i soboty od 17.30 do 19.30, dodatkowo we wtorki zawsze z 50% zniżką.”

Obiekty noclegowe w ośrodkach górskich Jasna i Tatry Wysokie, a także obiekty zlokalizowane przy parkach wodnych przygotowały na ferie liczne pakiety wypoczynkowe, które urozmaicą gościom pobyt, a także uczynią korzystniejszym.

Veronika Turtáková, kierownik ds. marketingu sieci hoteli TMR, skomentowała: „Podczas pobytu w hotelach w Tatrach Wysokich goście otrzymają bezpłatnie bilet na kolejkę linową lub bilet wstępu do parku wodnego, w parku wodnym Bešeňová i Tatralandia oferujemy bezpłatne zakwaterowanie dla dzieci do lat 12 (obowiązuje aż do 10 kwietnia), oczywistość goście mają także nieograniczony wstęp do parku wodnego. Bonusem w Bešeňovej i w Tatralandii będą od piątku do niedzieli wesołe animacje dla dzieci. Specjalną ofertą dla gości zakwaterowanych w górskich chaletach w Jasnej, w hotelu Tri Studničky i we wszystkich hotelach w Tatrach Wysokich jest tzw. Fast Pass, który goście otrzymają w cenie skipassu w pakiecie narciarskim, umożliwiający jazdę na nartach bez czekania w kolejce.”

Czynne są również szkółki narciarskie Maxiland w Tatrzańskiej Łomnicy oraz w Jasnej (Lúčky, Biela Púť, Krupová), a ich instruktorzy są gotowi pomóc dzieciom w pierwszych krokach na nartach, by mogli pewnie wkroczyć w świat „dużych” narciarzy. Każdy z Maxilandów posiada własny, dobrze wyposażony i ogrodzony teren do nauki, w którym dzieci mogą nie tylko uzyskać dobrą lekcję, ale też świetnie się bawić.

Słowacja – tatrzańskie ski safari dla zaszczepionych