Na Marjan Island w Ras Al Khaimah powstaje nowy hotel

fot. materiały prasowe

Wynn Resorts, międzynarodowy deweloper luksusowych kurortów wybuduje hotel na wyspie Marjan w Ras Al Khaimah o wartości wielu miliardów dolarów. Będzie to pierwsza inwestycja firmy Wynn na Bliskim Wschodzie – luksusowy hotel z ponad 1000 pokojami, światowej klasy sklepy, nowoczesne sale konferencyjne, SPA, 10 restauracji a także rozbudowana strefa rekreacyjna.

Marjan, RAK Hospitality Holding i Wynn Resorts, ogłosiły inwestycję, w ramach której powstanie hotel na sztucznej wyspie Al Marjan w Ras Al Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wyspa Al Marjan, już stała się wiodącym celem turystycznym. Oddalona jest zaledwie 15 minut od międzynarodowego lotniska Ras Al Khaimah i 45 minut od lotniska w Dubaju. Składająca się z czterech, połączonych ze sobą wysp, wyspa Al Marjan oferuje odwiedzającym niemal osiem km piaszczystych plaż oraz 23 kilometrowy deptak wzdłuż wybrzeża. Wyspa Al Marjan obejmuje obszar 2,7 miliona m2 zrekultywowanej ziemi, która rozciąga się nad Zatoką Arabską.

Hotel Wynn Resort będzie oferować widoki na Zatokę, piaszczystą plażę oraz przystań. Będzie to pierwszy ośrodek plażowy Wynn Resorts. Obecne plany obejmują powstanie około 1000 pokoi hotelowych, światowej klasy centrum handlowe, najnowocześniejszy obiekt konferencyjny, ekskluzywne spa, 10 restauracji i rozbudowaną strefę rekreacyjną. Planowany termin ukończenia inwestycji to 2026 roku. Cały projekt powstanie w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Zintegrowany rozwój, obejmujący m.in. światowej klasy udogodnienia hotelowe i gamingowe zwiększą szansę Emiratów na przyciągnięcie turystów z całego świata. Dzięki doświadczeniu Wynn Resorts w rozwijaniu luksusowych destynacji hotelarskich, nowy projekt podniesie poprzeczkę w zakresie luksusowych pobytów w regionie. To wzmocni również rozwój turystyki zarówno wypoczynkowej jak i biznesowej oraz MICE” – mówi Inż. Abdulla Al Abdooli, dyrektor generalny Marjan.

„Wyspa Al Marjan jest idealną lokalizacją do stworzenia jedynego w swoim rodzaju obiektu z których słynie Wynn Resorts. Region oferuje olbrzymie możliwości dla branży hotelarskiej i turystycznej. Jesteśmy podekscytowani perspektywą rozwoju zintegrowanego kurortu w Ras Al Khaimah” – powiedział Craig Billings, nowo mianowany dyrektor generalny Wynn Resorts.

Nowy ośrodek jest w początkowej fazie projektowania i będzie ubiegał się o licencje w Ras Al Khaimah Tourism Development Authority.

Lotnisko Ras Al Khaimah szykuje ofensywę – szansa dla LOT