Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej – Dzień Dziecka z Tomkiem i Przyjaciółmi

archiwum Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej z okazji Dnia Dziecka zaprasza w dniach 31 maja – 3 czerwca na Dzień Dziecka z Tomkiem z Przyjaciółmi (we współpracy z firmą Mattel – światowego producenta najbardziej znanej kolejowej bajki).

Pierwsza książka o przygodach dzielnych i pracowitych lokomotywy autorstwa Wilberta Awdry’a ukazała się ponad 70 lat temu, dokładnie 12 maja 1945 roku. Obecnie książki o Tomku są sprzedawane w ponad 130 krajach, a od 1984 r. dzieci mogą oglądać serial animowany zrealizowany na podstawie tej popularnej serii wydawniczej.

Celem organizowanego przez muzeum wydarzenia jest promocja idei ochrony zabytków kolejnictwa, edukacja dzieci poprzez zabawę z ich ulubionymi bajkowymi postaciami. Dzień Dziecka z Tomkiem i Przyjaciółmi ma umożliwić odwiedzającym nas gościom możliwość bezpośredniego kontaktu z żywymi pomnikami dawnej techniki, parowozami. Maszynami, które w sposób fundamentalny odmieniły oblicze świata.

Podczas tych 4 dni zabytkowa parowozownia w Jaworzynie Ślaskiej (50 km od Wrocławia) przemieni się bajkową lokomotywownię wachlarzową z bajki z uśmiechniętymi parowozami. Dla dzieci przygotowane zostaną gry, zabawy i konkursy w formie 10 stacji stacji kolejowych do zaliczenia, nagrody ufunduje firma Mattel.