Muzea w Tel Awiwie ponownie otwarte

Tel Awiw - znowu można zweidzać muzea
Muzea Tel Awiwie zapraszają/fot. archiwum VisitIsrael

Muzeum Sztuki w Tel Awiwie, Muzeum Designu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i kilka innych zostało ponownie otwarte. Wiele z nich posiada ekspozycje zewnętrzne oraz aplikacje internetowe z przewodnikiem.

Największe z nich, Muzeum Sztuki w Tel Awiwie w poniedziałek przywitało odwiedzających ekspozycją „Sala pracowników medycznych”. Ponowne otwarcie muzeum obejmie także wirtualną wystawę na Times Square, zaaranżowaną w izraelskiej galerii ZAZ10TS w Nowym Jorku, która będzie wyświetlana na stronach mediów społecznościowych muzeum. Bilety będą sprzedawane online, a nowa aplikacja głosowa będzie przypominać uczestnikom o konieczności zachowania dystansu społecznego.

Muzeum Designu powita odwiedzających wystawą „Face: Safe” 24/7 w ogrodach zaprojektowanych przez Rona Arada, z bezpłatnym wejściem, w dniach od 10 czerwca do 31 sierpnia. Wystawa prezentuje kilkunastu artystów i projektantów pokazujących nową rzeczywistość pandemiczną.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które otwarto dla zwiedzających 6 czerwca, zainicjuje swoją działalność indywidualną wystawą artysty Eli Petela pt. „Od pomiarów” która potrwa aż do 10 października.

Muzeum Sztuki Współczesnej w Herzliji ponownie otwarto 18 maja wystawą „Portrait Time II”, która zawiera siedem indywidualnych wystaw Leonida Balaklava, Iddo Markusa, Jana Rauchwergera, Aharona Shaula Schura, Elie Shamira i Michała Worke.

Muzea w Jerozolimie jeszcze się nie otworzyły. Otwarty jest Grobowiec w Ogrodzie Oliwnym

https://www.timesofisrael.com/several-israeli-museums-reopen-with-new-exhibits/