MSiT – ostateczna decyzja o zakazie działalności organizatora turystyki dla spółek Pili PIli

Pili Pili Zanzibar
fot. Facebook

Jak się oficjalnie dowiedziała redakcja portalu WaszaTurystyka.pl, 21 stycznia 2022 roku Minister Sportu i Turystyki wydał dwie decyzje utrzymujące w mocy decyzje Marszałka Województwa Pomorskiego o zakazie działalności organizatora turystyki dla spółek Pili PIli.

Decyzje te są ostateczne, ale nie są prawomocne, ponieważ od niniejszych decyzji przysługuje stronom skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, wnoszona za pośrednictwem Ministra Sportu i Turystyki w terminie 30 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

Przypomnijmy, że w wyniku przeprowadzonego postępowania Marszałek Województwa Pomorskiego stwierdził 1 czerwca 2021 r., że spółki Pili Pili Club sp. z o.o. oraz Pili Pili Fly sp. z o.o. wykonują działalność organizatora turystyki i przedsiębiorcy ułatwiającego nabywanie powiązanych usług turystycznych bez wymaganego wpisu. W związku z tym wydał decyzje zakazujące wykonywania tejże działalności przez obydwie spółki.

23 czerwca 2021 r. pełnomocnik występujący w imieniu dwóch spółek wniósł odwołanie od decyzji Marszałka Województwa Pomorskiego do Ministra właściwego do spraw turystyki.

Decyzja podjęta przez Ministra Sportu i Turystyki z 21 stycznia jest ostateczna i kończy dyskusje toczące się od pewnego czasu na forach internetowych co do legalności działalności PIli Pili.

Pili Pili zwalnia pracowników i odwołuje loty do 4 czerwca

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center