Mouzenidis Travel ogłosił niewypłacalność

Mouzenidis Travel

Wczoraj do do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego wpłynął wniosek o niewypłacalności biura podróży Mouzenidis Travel. Obecnie poza granicami kraju przebywa 69 klientów firmy. Od dzisiaj rozpoczynają się ich powroty do Polski.

Jak się dowiedzieliśmy, obecnie trwa uruchamianie gwarancji ubezpieczeniowej biura. Jak wynika ze wstępnych ustaleń urzędu marszałkowskiego biuro posiada trzy gwarancje; M 515047 z dnia 16 listopada 2018 r., M 517079 z dnia 25 listopada 2019 r., M 518961 z dnia 25 listopada 2020 r. Urząd marszałkowski jest w kontakcie z ubezpieczycielem – firmą Signal Iduna,

Jak wynika z informacji przekazanych przez przedstawicieli biura podróży, poza granicami kraju przebywa obecnie 69 osób. Klienci biura wypoczywają w Grecji i Turcji. Pracownicy biura powiadomili, że pobyt tych osób jest w pełni opłacony i będą one wracać do Polski do dzisiaj do 15 września.

Jedocześnie biuro poinformował, że zablokowało sprzedaż imprez na kolejne miesiące. Około 250 osób, które wykupiły wycieczki, a a z uwagi na upadek biura nie będą mogły ich zrealizować, będą miały możliwość odzyskiwania wpłat w ramach gwarancji ubezpieczeniowej.

Przypomnijmy, że kiedy 24 czerwca Grecka Mouzenidis Group wydała oświadczenie o tymczasowym zawieszeniu działalności, polska spółka Mouzenidis Travel sp. z o. o. ogłosiła, że trudna sytuacje jej nie dotyczy i że prowadzić będzie dalej działalność a realizacja wyjazdów przebiega bez zakłóceń.

Dzisiaj zarząd spółki wydał oficjalne stanowisku ws niewypłacalności.